V Česku se začíná prodávat špičková Nokia 8 Sirocco

Reklama

Firma HMD, která nyní vyrábí telefony Nokia, dovezla do Česka svůj zatím nejvybavenější model, Nokii 8 Sirocco.

Jedná se o mobil s rozměry 141 × 73 × 7,5 mm, který je vybaven 5,5″ dotykovým displejem s odolným krycím sklíčkem. Displej je po stranách zaoblený a svírá ho pevné ocelové tělo telefonu. Zadní strana je pak skleněná.

O pohon se stará platforma Qualcomm Snapdragon 835 doplněná 6GB pamětí RAM. Na ní běží čistý operační systém Android, Nokia si zakládá na odstranění všemožných doplňků. Zaručuje také pravidelné aktualizace. K uložení vlastních dat máte k dispozici 128GB úložiště.

Hlavní fotoaparát je duální a spojuje 12Mpx širokoúhlý objektiv s 13Mpx objektivem, který nabídne dvojnásobný optický zoom. Kvalitu fotek má na svědomí optika Zeiss a také široké možnosti nastavení. Díky novému režimu Pro Camera lze spoustu ovládat manuálně – např. úroveň ISO, vyvážení bílé, zaostření, rychlost závěrky nebo korekci expozice. Čelní kamera má rozlišení 5 Mpx. Telefon umí kombinovat záběry z čelního i předního fotoaparátu a vytvářet tak tzv. bothfie, ale také picture-in-picture snímky.

Z dalších funkcí stojí za zmínku bezdrátové nabíjení Qi, čtečka otisků prstů, Hallův senzor nebo NFC. Prodávat se bude za doporučenou cenu 19 999 Kč.

Reklama