V cizině datujeme více a více, říká Vodafone

Reklama

Vodafone od července sníží ceny za volání, zprávy i data v cizině. K tomu podotýká, že díky stále se snižujícím cenám nyní v zahraničí datujeme čtyřikrát častěji než před pár lety.

S platností od 1. července se sníží cena volání z ciziny v rámci tarifu Vodafone World Roaming z 10,30 Kč/min na 8,64 Kč/min. Také za příchozí hovor zaplatíme méně, konkrétně 2,38 Kč/min namísto stávajících 3,24 Kč/min. Sníží se i cena za odeslanou textovou zprávu, a to z 3,24 Kč na 2,68 Kč.

Asi nejzajímavější je pak sleva roamingových dat, která díky regulaci Evropské unie budou nově stát 20,85 Kč za megabajt namísto současných 30 Kč/MB (obě ceny patří tarifu Připojení ze zahraničí).

Vodafone navíc před časem představil dva balíčky umožňující využívat volné jednotky z českých tarifů za 99 Kč denně, Vodafone denní roaming a Vodafone passport Data. Podrobné informace najdete v tomto našem starším článku.

Díky postupně klesajícím cenám všech služeb v roamingu (a také díky zvyšujícímu se počtu chytrých telefonů mezi lidmi) pak dochází k tomu, že v cizině svůj mobil používáme více a více. Od léta 2009 stoupl počet volání z ciziny o 15 %, počet odeslaných SMS o 43 % a objem přenesených dat o 343 %.

Reklama