V pátek Microsoft konečně převezme Nokii

Reklama

Microsoft na svém blogu oficiálně oznámil, že již překonal všechny byrokratické překážky a v pátek 25. dubna konečně začlení mobilní divizi firmy Nokia do své stáje. Nejméně rok pak bude provozovat její web a sociální sítě.

K finálnímu začlenění divize Devices and Services se Microsoft chystá již řadu měsíců. Vzhledem k velikosti obou firem a také velikosti obchodu, k němuž má dojít, se ale celý proces poněkud protáhl. Vyjadřovali se k němu všichni od akcionářů obou společností až po nejrůznější regulační orgány na mnoha kontinentech. Až do finálního dokončení projektu jsou obě strany poněkud skoupé na informace, zmíněný příspěvek na blogu ale odhaluje následující.

Microsoft bude spravovat web nokia.com (a nejspíš i jednotlivé lokální stránky, např. nokia.cz) po dobu nejvýše jednoho roku. Po stejné období se bude starat o veškeré kanály na sociálních sítích, které ovšem hodlá spravovat v zájmu obou společností a jejich zákazníků.

Továrna v Jižní Koreji, která byla původně součástí dohody, nakonec nebude převedena pod Microsoft. Naopak asi dvacítka zaměstnanců v Číně se k novému zaměstnavateli přesune. Microsoft si od obchodu slibuje zrychlení inovací a rozšiřování operačního systému Windows Phone. Prostřednictvím přístrojů Nokia hodlá přinést služby Microsoft další miliardě zákazníků.

Nokia se přejmenuje na Microsoft Mobile, její sídlo zůstane (alespoň prozatím) ve Finsku. Bude ale stoprocentně vlastněna Microsoftem.

Reklama