V průběhu MWC nás nejvíc zajímal Samsung Galaxy S5

Reklama

Zajímá vás, jaké novinky z letošního Mobile World Congressu zaujaly Čechy nejvíc? Kupodivu to nebyla Nokia s Androidem, ale další variace na velkou dotykovou placku, Samsung Galaxy S5. Alespoň podle četnosti vyhledávání.

Ze statistik českého vyhledávače Seznam.cz vyplývá, že v době konání barcelonského veletrhu jsme nejčastěji hledali Samsung Galaxy S5. Dotazy na tuto novinku tvořily takřka polovinu všech vyhledávání týkajících se mobilních telefonů. S velkým odstupem se na druhém místě objevil odolný mobil Sony Xperia Z2; tato slova zadala do vyhledávače přibližně čtvrtina lidí. Na třetím místě je pak Nokia X+, první Nokia s Androidem, o níž projevilo zájem asi 16 % lidí. Pokud ale spojíme počty hledání obou androidových Nokií X+ a XL, patří jim těsné druhé místo ještě před zmíněným Sony.

Seznam_MWC2014_1

Samsung ale také dominoval mezi vyhledávanými značkami. O libovolný produkt Samsung se v době konání MWC zajímalo 59 % lidí, zatímco druhou Nokii zadalo do vyhledávače 31 % osob. Zbylé značky už pak jsou zastoupeny méně než pěti procenty.

Seznam_MWC2014_2

Reklama