V soutěži T-Mobile Rozjezdy roku se utká 408 projektů

Reklama

O startu projektu Rozjezdy roku 2013 jsme vás informovali již začátkem dubna (viz např. tento článek). T-Mobile nyní uzavřel vyhlášky a hlásí, že se o ceny v hodnotě 9 milionů korun utká 408 podnikatelských projektů. Zajímavé statistiky následuí.

Více se letos činili muži, zapsali celkem 210 nápadů. Nejvíce plánů měli začínající podnikatelé z Prahy (108), ani Jihomoravský a Moravskoslezský kraj se však nenechaly zahanbit. Jih počítá 41 zajímavých novinek, sever pak 38. Naopak nejméně vložených projektů je v Královéhradeckém (9) a Libereckém (13) regionu. K vysoké účasti Prahy možná přispěl fakt, že pro tento region nelze využít evropské dotace a množství programů na podporu podnikatelů je tak v Praze výrazně nižší.

Pokud jste nestihli termín přihlášek, máte alespoň pro letošek smůlu. Přesto můžete využít krajských seminářů, kde se dozvíte, jak správně rozjet byznys, jak využít internetový marketing nebo moderní technologie. Účast je zdarma, operátor jen vyžaduje předchozí registraci na webu soutěže www.rozjezdyroku.cz.

Reklama