VÁNOCE: 4 tipy na mobil pro babičku

Reklama

Senioři mívají s mobily občas trochu problém. Aby mohli tento výdobytek moderní techniky využívat, potřebují přístroj s velkými tlačítky, ještě větším písmem a hlavně čitelným displejem. V závislosti na věku a zkušenostmi s technologiemi pak  mohou vyžadovat menší množství funkcí.

Aligator A340

Toto je telefon pro nejméně náročné seniory. Jeho klávesy jsou velké a černobílý displej dokonale čitelný i při hodně zesláblém zraku. Na druhou stranu má jen velmi základní funkce, pokud vaši prarodič vyžadují o něco více než volání a práci se zprávami, poohlédněte se někde jinde. Výborná je funkce SOS Locator umožňující vyhledat pozici telefony (s případně ztraceným seniorem).

Aligator A340 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Aligator A850

Z úplně jiného soudku je Aligator A850. Už na první pohled vypadá podstatně elegantněji, přitom splňuje v úvodu zmíněné požadavky – velká tlačítka a velký čitelný displej. Ten je ovšem barevný. Ostatně,podobných překvapení se dočkáte i při prohlížení seznamu funkcí. Aligator A850 má kromě barevného displeje také fotoaparát, bluetooth, slot pro MicroSD karty a FM rádio.

Aligator A850 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Emporia Click

Dalším velmi elegantním seniorským telefonem je Emporia Click. Konstrukčně se jedná o véčko, které kupodivu mnozí senioři ovládají snadněji než mobil klasické konstrukce. Velký displej (s možností měnit velikost písma), velká tlačítka i pohodlné ovládání, to vše zůstalo i u tohoto elegantního přístroje zachováno. Navíc přibyl vestavěný fotoaparát.

Emporia Click lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Emporia Solid Plus

Jelikož sehnat mobil pro seniory bývá docela problém, uděláme v tomto případě výjimkou a představíme vám čtyři mobily místo obvyklých tří. Posledním modelem je tedy Emporia Solid Plus. Jedná se opět o telefon s velkými tlačítky a čitelným displejem. Oproti ostatním zmíněným přístrojům má extrémně dobrou odolnost. To uvítají všichni senioři, kterým občas mobil upadne na zem, stejně jako všichni kutilové či zahrádkáři, kteří mohou Emporii bezpečně položit na pracovní ponk nebo do záhonku.

Emporia Solid lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama