Véčko Motorola Gleam+: levná světelná show na krytu

Reklama

Telefonů s véčkovou konstrukcí moc nepotkáváme a tak je tato Motorola příjemným zpestřením nabídky. Za příjemnou cenu si u T-Mobilu pořídíte jednoduchý mobil s tenkou konstrukcí a základní funkční výbavou. Ve tmě uvidíte zajímavé světelné efekty!

Když budete na internetu pátrat po Motorole Gleam+, určitě se seznámíte s modelem Gleam, který se však u nás nikdy neprodával. Vylepšená verze Gleam+ je v nabídce českého T-Mobilu s cenovkou 1 899 Kč bez úvazků, dle zvoleného měsíčního plnění se dostanete i na 1 Kč. Véčko je jedinou Motorolou v nabídce telefonů operátora.

MOTOROLA Gleam + lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


 

Kapitoly článku:

 1. Představení, videa, konstrukce
 2. Prostředí, funkce, ukázkové fotky, závěr

Co se líbí/nelíbí

 • LED na krytu nejdou vidět na denním světle
 • LED prozradí nové události
 • LED neukáží jméno ze seznamu, jen číslo
 • Aktivní kryt pro hovory
 • 3,5mm jack pro sluchátka
 • RDS rádio
 • Podporuje microSDHC karty
 • Chybí Wi-Fi a 3G
 • Podprůměrný 2Mpx fotoaparát

Jste fanoušci véčkových telefonů? Přečtěte si o nejlepších véčkách historie!

Motorola Gleam+ na videu

Konstrukce

Sympatické véčko Motorola Gleam+ je k dostání v testované tmavě šedé barvě. Štíhlé tvary konstrukce se zhlédly v „žiletkových“ konstrukcích předchozích modelů Razr, velkorysé rozměry nabízí hodně prostoru pro displej i příjemnou klávesnici. Gleam+ není rozhodně miniaturním véčkem, jde o telefon, který v zavřeném stavu má na výšku skoro 11 cm, lehce povznášejících 105 g hmotnosti je akorát. Gleam+ se pochlubí tloušťkou skoro 14 mm, po rozevření pouze 8 mm u spodního krytu a 6 mm horního.

S přihlédnutím k ceně je zřejmé, že konstrukce se celá zabalila do plastu. Ty kombinují tmavé odstíny, véčko tak vypadá hodně decentně. Určitě bychom uvítali barevnější provedení, to by se mladším uživatelům líbilo. Gleam+ se vyrábí ještě v bílé, v ČR však neseženete.

Horní díl na povrchu nedostal tradiční informační displej, nýbrž matici LED diod, kterých je přesně 144 v 9 sloupcích. Rozsvícením do velkých ikon prozradí zmeškaný hovor, příchozí hovor, novou zprávu, průběh nabíjení a hlavně čas. Hodiny se na požádání ukáží po stisku bočního tlačítka hlasitosti, druhý stisk prozradí nové události. LED mohou po zavření mobilu přehrát animované obrázky, na výběr jich je 11 v menu.

Osobně mi to přijde hodně rušivé, když se po každém zavření horní kryt zuřivě rozbliká. Však se podívejte na videoukázku. Animace lze zcela vypnout, časový údaj je dobře čitelný. Velkou vadou je ukázání jen čísla volajícího, i když máte kontakt v seznamu. Písmena holt matice ukázat neumí. LED obrázky rovněž neuvidíte v jasném prostředí, takovou intenzitu nemají.

Video s efekty Motoroly Gleam+


Nad maticí LED se nabízí 2Mpx snímač bez autofokusu a přisvícení, fotí se přes spoušť na klávesnici. Mobil nabízí k využití 3,5mm jack sluchátek, kvůli véčkové konstrukci se nachází na levém boku. Vpravo přes microUSB mobil dobijete, taktéž spojíte s počítačem k přenosu dat, funguje Mass Storage pro paměť mobilu i karty microSDHC.

K otevření netřeba velké námahy, jen si zvyknete na cvik se vsunutím prstu mezi oba díly konstrukce. Po odklopení asi do pravého úhlu už pomůže pružina a díl dotlačí do krajní polohy. Mobil se rozevírá skoro do roviny, zavírá se s hlasitým klapnutím o tlumící proužek pod klávesnicí. V zavřeném stavu vykukuje brada s logem výrobce, při vytáčení na klávesnici by měla svítit a také poblikávat při upozornění na hovor nebo zprávu. Testovaný model však takto bohužel nefungoval a asi je to jen dobře, proč se nechat světlem vyrušovat.

V rozevřeném stavu má mobil skoro 20 cm a to už je dost. Ovšem právě díky takovým rozměrům se můžeme dívat na velký displej 2,8″ (37 × 62 mm) na výšku. Rozlišení QVGA se mi u takto levného mobilu zamlouvá, obraz je krásně jemný a jasný, počítejte s 256 tisíci barvami. Jas neřídí čidlo, ale vy v nastavení. S čitelností na jasném světle není velká potíž, maximálně zastíníte. Nad displejem nechybí reproduktor pro hovory, jeho kvalita projevu a hlasitost předčí očekávání, byl jsem spokojený.

Mobil ovládnete na ploché klávesnici s oddělenými tlačítky. Rovnoměrné bílé podsvícení září ve stejnou dobu jako displej, tlačítka jsou velká v průměru 11 × 8 mm, střední sloupec je větší. Mezi nimi se mi líbí imitace karbonu, která nechytá otisky prstů a na omak je mírně zdrsněná. Pod displejem upotřebíte dvojici funkčních tlačítek, pohyb v menu zajistí čtyřsměrová klávesa. Všem směrům můžete přiřadit své zkratky k aplikacím, střed slouží k potvrzení nebo focení. Okruží svítí také bílým světlem, jak vidíte na videu výše.

Zadní kryt baterie se na svém místě nepatrně hýbe, vrže při doteku na levý horní roh. Pod ním se nachází drobná baterie s kapacitou 750 mAh. Až po jejím vyjmutí vložíte dokoupenou microSDHC kartu a svoji SIM. Kartou navýšíte vnitřní 50MB prostor, zaplnění pamětí přehledně nabídne správce souborů. S výdrží baterie se můžete spolehnout i na několik dní v kuse. Podle toho, jestli budete surfovat, poslouchat hudbu nebo snad hodně fotit, určitě nebudete muset nabíjet 3 dny v kuse. Střídmější využití zaručí klidně i 5 dní výdrže, což je určitě pro zájemce skvělá zpráva.

Kapitoly článku:

 1. Představení, videa, konstrukce
 2. Prostředí, funkce, ukázkové fotky, závěr

Reklama