Velký přehled předplacených karet

Reklama

V rámci přípravy série srovnání Blesk mobilu s předplacenkami jiných operátorů jsme získali spoustu dat, byla by škoda je nevyužít. Přinášíme vám proto aktuální a kompletní přehled všech předplacených karet, které si můžete v Česku pořídit.

Blesk mobil

Blesk mobil má v nabídce jediný tarif, předplacenou kartu se sazbou 2,50 Kč/min za volání, 1,50 Kč za SMS a 20 Kč za 50MB datový balíček na jeden den. V případě zájmu o měsíční data si můžete koupit 100 MB za 100 Kč. Kompletní přehled parametrů najdete v našem Katalogu operátorů.

O2

Karta nazvaná příznačně Na!Pište (viz Katalog operátorů) je určena příznivcům textových zpráv. Za odeslání jedné zprávy tak zaplatíte 1,90 Kč. O to dražší jsou hovory, které si operátor účtuje sazbou 6,70 Kč/min, přičemž účtuje po celých započatých minutách.

Další možností je karta Na!Hlas (viz Katalog operátorů), podle názvu zaměřená na příznivce hlasových hovorů. Pro ně má připravenu sazbu 5,60 Kč/min, odeslání zprávy je v tomto případě dražší a stojí 2,60 Kč. Opět se uplatňuje účtování po započatých minutách.

Do třetice je tu karta Na!Dlouho (viz Katalog operátorů) s výhodnou sazbou za dlouhé hovory. Princip fungování karty je takový, že za volání platíte 6 Kč/min. Pokud ale voláte do sítě O2, naúčtuje vám operátor jen první minutu, zbytek hovoru (do maxima cca 60 minut, kdy se hovor automaticky přeruší) máte zdarma. Hovory do ostatních sítí platíte celé v každém případě. Za každou zprávu zaplatíte 2 Kč, všechny hovory jsou účtovány po započatých minutách.

Srovnání předplacenek O2 s nabídkou Blesk mobil najdete v tomto článku.

T-Mobile

T-Mobile prodává předplacenou kartu Twist se standardně nastaveným tarifem Twist Našim (blíže viz Katalog operátorů), který nabízí vcelku sympatické sazby. Za volání zaplatíte 5,90 Kč/min, jedna zpráva vás bude stát 1,90 Kč. Operátor účtuje každou započatou minutu hovoru.

Kdyby vám tento tarif náhodou nevyhovoval, máte možnost přejít na Twist Povídám (blíže viz Katalog operátorů) nebo Twist Posílám (viz Katalog operátorů), oba se sazbou 6,90 Kč/min a zprávou za 2,90 Kč. Oba uvedené tarify mají zajímavou výhodu. Pokud provoláte (v případě Twist Povídám) nebo propíšete (v případě Twist Posílám) denně 5 minut nebo 5 zpráv kamkoliv, máte po zbytek dne všechny minuty, resp. zprávy (v závislosti na tarifu) do sítě T-Mobile zdarma.

Pro úplnost uvádím ještě hybridní tarif T-Mobile Twist Combi, u kterého musíte pravidelně každý měsíc dobít 300 Kč (pak máte sazby 5,95 Kč/min, 1,21 Kč/SMS) nebo 500 Kč (pak máte sazby 4,94 Kč/min, 1,21 Kč/SMS). Nejedná se tedy o čistokrevnou předplacenku. Podrobnosti snadno zjistíte v našem Katalogu operátorů.

Srovnání předplacenek T-Mobile s nabídkou Blesk mobil najdete v tomto článku.

Vodafone

Vodafone má v nabídce čtyři tarify k předplaceným kartám. Asi nejjednodušší je Vodafone Divoká karta, která vám umožní volat za 7,50 Kč/min do všech sítí, za 3 Kč/min do sítě Vodafonu a za 2,40 Kč odeslat textovou zprávu. Účtovací schéma je, podobně jako u všech paušálů i předplacenek Vodafonu, 60+1.

Pokud voláte do sítě Vodafonu často, zkuste uvažovat o předplacence Vodafone Karta bez limitu. Ta má sice sazbu 3,50 Kč/min volání, jakýkoliv hovor do sítě Vodafonu ale stojí 7 Kč, tedy pouze první dvě minuty platíte celé. Maximální délka hovoru je z bezpečnostních důvodů omezena přibližně na 60 minut. Za odeslání zprávy vám z kreditu zmizí 2,40 Kč.

O něco méně přehledný je ceník předplacenky Vodafone Karta na míru. Základní sazby jsou 6,50 Kč/min hovoru a 1,50 Kč za odeslání SMS. Pokud v pracovních dnech provoláte alespoň pět minut (kamkoliv), můžete celý následující víkend volat zdarma, ovšem jen do Vodafonu. Totéž platí pro zprávy – stačí odeslat v pracovních dnech pět esemesek do libovolné sítě, o víkendu pak můžete psát do Vodafonu co hrdlo ráčí.

Na závěr jsem si nechal předplacenou kartu Vodafone Karta se vším všudy s povinným dobíjením. Tedy, povinným, pokud nedobijete, stane se jen to, že budete volat za základní sazby – 4,90 Kč/min, 1,50 Kč/zprávu. Jakmile ale dobijete alespoň 300 Kč, budete mít volání a zprávy do Vodafonu zdarma, k tomu vám operátor přidá 60 MB dat. Všech těchto výhod si můžete užívat po dobu jednoho týdne. Pokud bude vaše dobití alespoň ve výši 600 Kč, získáte tytéž výhody, ale na dva týdny (dat je v tomto případě 60 MB/týden, celkem tedy 120 MB).

Srovnání předplacenek Vodafone s nabídkou Blesk mobil najdete v tomto článku.

Reklama