Virtuál Studentfone končí, zákazníky se pokusí převzít Vodafone

Reklama

Virtuální operátor Studentfone ukončí na konci dubna svou činnost. Zákazníky se pokusí převzít Vodafone, který pro ně připravil speciální nabídku, ale přejít mohou samozřejmě i kamkoliv jinam.

Studentfone je virtuální operátor provozovaný firmou GTS Alive v síti Vodafone. Svou činnosti oficiálně ukončí k 30. 4. 2016, již od 1. března ale všichni zákazníci mohou přejít jinam. S nabídkou hned přispěchal Vodafone.

Zákazníkům Studentfonu, kteří k Vodafonu přenesou své číslo, nabídne předplacenou kartu s jednorázovým dárkem 500 MB dat vyčerpatelných v prvních třiceti dnech. K tomu pak doživotní slevu na balíčky Volání v síti neomezeně FIX (30% sleva, výsledná cena 69,30 Kč/měsíc), Volání do všech sítí FIX (40% sleva, výsledná cena 149,40 Kč/měsíc) a 500 MB dat a SMS v síti neomezeně FIX (50% sleva, výsledná cena 99,50 Kč/měsíc).

Komentář Mobinfo.cz

Je nabídka Vodafonu lepší, nebo horší, než původní tarif Studentfonu? Ano i ne, jak v čem. Domníváme se, že u Studentfonu byli zejména zákazníci, kteří chtěli data zdarma, a ty jim Vodafone sebere. Pojďme se na obě nabídky podívat podrobněji.

Studentfone i Vodafone shodně účtují 2,50 Kč/min hovoru, Vodafone ovšem zpoplatňuje pouze prvních pět minut při volání do vlastní sítě. Stejné jsou i ceny zpráv – 1,50 Kč/SMS a 4,50 Kč/MMS. Rozdíl nastává právě v datech. Studentfone dává za alespoň jedno dobití měsíčně 300 MB dat a k tomu bezplatné surfování po Facebooku a vybraných dalších stránkách pro mladé. Vodafone nenabízí nic podobného. Studentfone umožní dokoupit denní připojení 25 MB za 5 Kč, Vodafone totéž zpoplatňuje částkou pětinásobnou. A tak dále, a tak podobně.

Technicky se jedná o plnohodnotný přenos čísla, který musíte objednat na webu www.vodafone.cz/studentfone. Pokud vám z nějakého důvodu nabídka Vodafonu nevyhovuje, můžete tak klidně přejít na některý z jeho tarifů, nebo si vybrat libovolného jiného operátora.

Reklama