Vítězové T-Mobile Rozjezdy: švec a keramička

Reklama

Porota a náhodní hlasující společně vybrali dva vítěze letošního ročníku Rozjezdy roku. Volili přitom mezi více než čtyřmi stovkami přihlášenými projekty.

Do letošního ročníku T-Mobile Rozjezdů se přihlásilo celkem 409 projektů. Nejvíce, jedna pětina, se zabývá gastronomií (restaurace, kavárny, cukrárny, pekárny, rychlé občerstvení nebo piknikové služby), dalšími hojně zastoupenými obory bylo IT, volnočasové aktivity či móda. Mezi nevšední přihlášené podnikatelské nápady patří chov pijavic nebo stavba maringotek na zakázku.

Cenu poroty T-Mobile Rozjezdů v hodnotě 700 000 Kč vyhrává Václav Staněk ze Zlína. Jeho projekt nové značky kvalitní kožené obuvi Vasky vyhodnotila odborná porota jako nejlepší ze čtrnácti regionálních vítězů. Obuvnictví se Václav Staněk učil u svého tatínka a svůj byznys rozjel se svými spolužáky fotografkou Lucií Urbanovou a Jakubem Gallasem letos na jaře. Každý pár je originál, každá bota má svůj příběh.

Rozjezdy_2016_1

Celostátní vítěz T-Mobile Rozjezdů vyhrává cenu poroty v hodnotě zhruba 700 000 Kč, která kromě 200 tisíc korun v hotovosti od T-Mobile zahrnuje návrh a realizaci reklamní kampaně a tisk vybraných materiálů od agentury Made by Vaculík a společností Xerox, Agentura Najisto a Internet Info, podnikatelské konto Maxi na 10 let zdarma od České spořitelny, smartphone do Samsungu a konzultace ve finančních nebo personálních otázkách od investora Martina Kormana a LMC.

Cenu veřejnosti vyhrál David Richtr z Neveklova s originálními porcelánovými zásuvkami a vypínači Mulier, které navrhuje a vyrábí jeho partnerka – keramička Lucie Javůrková. Firma se chce stát leaderem ve svém oboru u nás i v zahraničí. Vítěz veřejnosti získává finanční výhru ve výši 150 000 Kč v hotovosti a podnikatelské konto Maxi na 10 let zdarma od České spořitelny. Hlasování se letos zúčastnilo celkem 11 926 hlasujících.

Rozjezdy_2016_2

Reklama