Vivo V29 Lite 5G: dostupný fešák [recenze]

Reklama

Za příjemných 8 500 Kč můžete mít tenké Vivo, které potěší kvalitou displeje, svižným systémem i 44W nabíjením.

Vivo V29 Lite 5G koupíte za 8500 Kč ve dvou provedeních – černé a zlaté (Alza.cz). V balení najdete průhledné silikonové pouzdro a hlavně 44W rychlonabíječku, nabíjení je tak velice pohodlné. Vivo překvapuje jen 7,89 mm v pase, tewnký a decentně zaoblený mobil se příjemně drží a ani hmotnost 177 g není vůbec závratná, naopak. Po stránce designu se mobil povedl, napravo jsou umístěna decentní tenká tlačítka, spodní strana poskytla místo pro reproduktor a šuplík SIM (lze použít i netradiční eSIM!).

Přední stranu téměř celou vyplní 6,78palcový AMOLED displej, průstřel obsadila selfie kamera, která bezvadně funguje na odemykání obličejem. To můžete provádět také spolehlivou čtečkou otisků v displeji. Záda mobilu jsou stylově matná a nepatlají se, jen okolo modulu fotoaparátů se drží prach z kapsy kalhot. Barevný tón zas se efektně promeňuje dle náklonu mobilu na světle, tohle se mi líbí.

Tělo Vivo vybavilo částečnou odolností proti vodě IP53, zvládne tak deštík nebo mokré ruce, do vody pod hladinu bych telefon vyloženě nedával. Nabíjení přes USB je svižné, za asi půl hodiny máte 50 %, což je doba snídaně nebo delší sprchy večer. Baterie 5 000 mAh vydrží dlouho nabitá, telefon optimálně spotřebovává energii a v klidu zvládnete 2-3 dny při střídmém používání. Když budete hodně surfovat a využívat velký jas, stáhnete 50 % během pár hodin.

Kvalitu a jas displeje hodnotím na jedničku, fullHD rozlišení se hýbe až 120Hz frekvencí, případně necháte 60 Hz standardně. Reakce na doteky je prvotřídní, nezažil jsem během měsíce používání nějaké sekání, na telefon je spolehnutí. Displej chrání sklo SCHOTT Xensation Up1, takže se vyhnete poškrábání. Vivo rovněž při vývoji testovalo tisíce pádů na zem z úrovně kuchyňské linky a testovalo další parametry, telefon tak není nějaké ořezávátko a rozbít jej nebude úplně snadné. Android 13 má nadstavbu FunTouch OS, prostředí je přehledné a srozumitelné. Procesor Qualcomm Snapdragon 695 zvládá všechny operace i hraní her, 8 GB RAM se umí virtuálně rozšířit o dalších 8 GB. Vnitřní kapacita 256 GB je nepochybně dostačující.

Fotí se hlavním snímačem 64 Mpx, reakce na spoušť je blesková, společnost dělá jen 2 Mpx na bokeh a makro. Maximem videa je pak 1080p při 60 sn./s. Při focení zjistíte, že noční záběry trvají déle, než je příjemné, telefon musíte držet dlouho v klidu a je tak po scéně. Focení za dobrého světla je kvalitní, úbytek světla nese ztrátu barevnosti a neostrost, tu zažijete i u 2x zoomu. Bohužel chybí širokoúhlý objektiv, to je velká škoda. Na druhou stranu musím pochválit foto portrétů, rozostřené pozadí a ostré obličeje se povedou kdykoliv.

Závěr

Vivo V29 Lite 5G mi přirostl k srdci tenký designem, skvělým obrazem AMOLED displeje, rychlým a spolehlivým chodem, rozumnou výdrží a turbo nabíjením. Oceňuji 44W nabíječku v balení, třeba u Samsungu si nabíječky dokupujeme. Vivo dostalo s ohledem na cenu solidní hardware, bohužel rezervy má hlavně ve focení, šikoroúhlý objektiv by se hodně hodil.

Vivo V29 Lite 5G fotogalerie

1x – 2x zoom

1x – 2x zoom

1x – 2x zoom

mix foto

Vivo V29 Lite 5G video 1080p

Reklama