Vivo Y70: snaživý nováček ve čtvrti [recenze]

Reklama

Čínská značka Vivo je na trhu od letošního února, mezi přednosti telefonů patří čistý Android a značkový hardware. To určitě platí u modelu Y70, který je příjemně tenký, rychlý a potěší třeba AMOLED displejem. A cena? Jen něco málo přes 5 000 Kč!

 

Vivo Y70 koupíte v černé nebo modré barvě, na test jmse získail právě modrou, která design mobilu příjemně oživuje. S kódem VIVO500 vyjde jen na 4 999 Kč (Electroworld.cz). Za tuto cenu koupíte příjemně tenký mobil s rozměry 161 × 74,1 × 7,8 mm a skvělou hmotností jen 171 g. Hned po vybalení mobil zapadne do dlaně, tloušťku oceníte při každodenním používání. Konstrukce mobilu není nijak odolná, v balení najdete průhledný silikonový obal, abyste ochránili plastová záda telefonu.

Přední stranu ovládl 6,44palcový AMOLED displej, právě použitá technologie je za tuto cenu zajímavým benefitem. Kvalita zobrazení je slušná, na slunci určitě doporučím nejvyšší jas a to klidně manuálně, ovladač je hned v liště.

 

Nahoře sídlí uprostřed selfie kamera, krycí sklo displeje ještěmá z výroby folii. Levá strana je zcela holá, napravo jsou pak u sebe tlačítka hlasitosti a zámku. Čtečku otisků prstu najdete právě v displeji ve spodní části. Její reakce jsou slušné, i když není vyloženě blesková, navíc občas otisk nepozná, třeba když jsou prsty vlhké. Odemykání provází animované efekty, což možná trochu zdržuje.

Horní strana poskytuje šuplík nanoSIM a microSD karty, nahoře i dole jsou pak mikrofony. Dole výrobce nabízí 3,5mm jack, pokud jste ještě nepřešli na bezdrátová sluchátka, může se hodit. V krabičce s mobilem jedny bílé špunty dostanete. Dále USB-C slot a nezbytný hlasitý reproduktor. Baterii s kapacitou 4100 mAh nabijete s podporou rychlonabíjení 33W nabíječkou FlashCharge z balení. V praxi stačí necelá hodina a vybitý mobil máte plně nabitý. Ohledně výdrže nemám připomínek, na více než 1 den je spolehnutí.

Modrá záda jsou zcela hladká, chytají otisky a dají se hadříkem leštit. Přechod barvy od světlé po tmavou modrou je efektní, na světle určitě stojí za pozornost. Dominantním prvkem je kromě loga Vivo modul 3násobného fotoaparátu s LED bleskem. Sestava 48+2+2 Mpx poskytuje s ohledem na cenu zajímavé záběry, při nedostatku světla nebo polojasnu snímač bojuje s vyvážením bílé, někdy jsou barvy objektů trochu „jedovaté“. Video je v nastavení v maximálním 4K režimu při 30 snímcích za sekundu, pro 60 záběrů musíte přepnout na 1080p. Jelikož tu není stabilizátor, nejsou videa špičková, to dá rozum s ohledem na cenu mobilu.

Čistý Android 11 v čistém hávu  minimální úpravou nadstavby FunTouch pohání 8jádrový procesore Qualcomm Snapdragon 665 1.8 GHz a 8 GB RAM, vnitřní paměť ukazuje 128 GB, po spuštění mobilu a instalaci nezbytností je tu přes 100 GB místa Z praktických funkcí nechybí NFC na platby v obchodě. Odezva systému při používání je na dobré úrovni, telefon určitě není nijak zpomalený.

Vivo Y70 je za cenu pod 5 000 Kč příjemným společníkem, který se může porovnávat s konkurenty ze stáje Huawei i Realme. Potěší tenká konstrukce, AMOLED displej i rychlonabíjení.

Reklama