Nové Vivo s podporou 5G sítí to hraje na tenký design barevné konstrukce. Stranou ale nezůstává výkon hardwaru i 44W rychlonabíjení.
Vivo Y76 5G patří k těm hezčím telefonům za poslední týdny, které nám dorazily na test. Tenká konstrukce pod 8 mm a hmotnost těsně nad 170 g z něj dělá elegána, na kterého je radost pohledět a držet v ruce. Příjemně zaoblené hrany společně s matným zadním krytem, to je moc příjemná kombinace stylu.
Součástí balení je sice silikonový průhledný obal, ale proč bychom matná záda v modrém odstínu skrývali. Otisky nechytají a tak není co řešit. KRabička s mobilem současně poskytuje 44W rychlonabíječku, což je další parádní bonus, hodit se můžou špuntová sluchátka na 3,5mm jack, to už standardem moc nebývá. Z výše uvedeného je jasné, že Vivo umí udělat velmi dobrý první dojem.
Všechna tlačítka včetně bleskově spolehlivé čtečky otisků prstů najdeme vpravo, šuplík nanoSIM je nahoře a dole pak uvedený jack sluchátek, USB-C a reproduktor. Nic nechybí a nepřebývá. Boční hrany jsou nejen zaoblené pro držení, ale navíc hladké a lesklé, toť další prvek elegance.
Vepředu má jasně hlavní roli 6,58palcový displej se 60Hz frekvencí, na víc se nezmůže, ale proč by to mělo vadit, když v ruce nemáme mobil s ambicemi herního stroje (i když v menu najdete ultra herní režim!). Alespoň se šetří energie baterie. Průstřel selfie kamerky je pěkně uprostřed, na displeji nechybí folie z výroby, ovládání prsty je spolehlivé a systém reaguje ochotně na doteky. IPS technologie by možná zasloužlia silnější podsvícení, na světle je dobré mobil přistínit, opět tu tuším jistou úsporu energie…
A jsme u baterie, 4 100mAh kapacita nezní nijak oslnivě, ale optimalizace výkonu a jistá úspora spotřeby displeje, to je záruka klidně dvoudenní výdrže. A když zapnete 44W nabíječku do USB-C, stačí třeba půl hodiny a třeba z třetinového nabití máte 100 % stav. Výrobce určitě udělal dobře, že takovou nabíječku přibalil, rychlost nabíjení se hodí tzv. na jedno delší sprchování a máte klid.
Systém Android s nadstavbou Funtouch OS 12 – to je přehlednost, dobrá ergonomie a žádné zbytečnosti navíc, během testování navíc dorazila aktualizace, takže se výrobce dále snaží vylepšovat. Odezva je velmi uspokojivá díky 5G procesoru MediaTek 700 a 8GB RAM, vnitřní paměť má 128 GB, není nutné řešit microSD karty. Navíc je tu virtuální paměť navíc, tzv. extended RAM 2.0, kdy se využije další 4GB z vnitřní paměti a hodnota RAM je tak 12 GB. Vivo tak na hardwaru zbytečně nešetřilo a tak je plynulý chod při každodenním nasazení úplnou samozřejmostí.
Fotí se papírově trojitým 50Mpx fotoaparátem, složení sestavy je 50Mpx hlavní snímač, 2Mpx fotoaparát pro bokeh a 2Mpx makro, raději bych se dočkal nějaké ultraširokého. Výsledky může poladit aktivní AI (ukázkové fotky foceny s ní), v menu najdete režim „na výšku“ pro focení portrétů z max. vzdálenosti 2,5 m a zkrášlením. Možná se uplatní i noční režim, nějaké filtry, mód živé fotografie apod. Pro video je maximem 1080p 60 sn./s s optickou stabilizací, ukázkové video je se „standardní“, ještě se nabízí Ultra nebo vypnutá. Výsledné video je sice stabilní, ale po zvětšení trochu neostré, zkuste rozeznat třeba značky aut… Pro vlogery se ještě hodí duální nahrávání videa ze selfie a zadní kamery. U fotek potěšilo, že snímač nepřepaluje světlá místa, ostrost objektů a barevnost vypadá v pořádku. Na přiblížení rapidně klesá kvalita, doporučuji nezoomovat.
Závěr
Proč Vivo Y76 5G koupit? Určitě dobře vypadá, je lehké v ruce, má solidní výdrž, oceňuji rychlonabíječku 44W v balení. Šetřilo se u displeje a focení, kde to jistě není na nějaký profesionální výkon, na běžné cvakání ale budete spokojeni.
Vivo Y76 5G – fotografie
1x – 2x zoom
1x – 2x zoom
1x – 2x zoom
1x – 2x zoom
1x – 2x zoom
Vivo Y76 5G – 1080p video