Vodafone a Huawei se pokoušejí zrychlit LTE

Reklama

Vodafone ve spolupráci s Huawei testují novou verzi LTE-A, která by mohla nabídnout rychlost až 350/50 Mb/s. Zatím nebude komerčně v provozu, do budoucnu si ji ale užijeme.

K dosažení teoretické rychlosti až 375 megabitů za sekundu pro stahování a 50 megabitů pro odesílání dat Vodafone využívá spojení hned tří rádiových pásem 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz. Poslední jmenovaná frekvence zatím není dostupná v komerčním provozu. Díky podpoře ze strany mobilní sítě a terminálu od společnosti Huawei Vodafone připravuje svou síť na příchod nových mobilních zařízení, která takto vysoké rychlosti LTE dokáží využít.

Vodafone spustil první LTE v Karlových Varech před dvěma lety, dnes signál rychlého mobilního internetu pokrývá již 87 % rozlohy České republiky a téměř 5000 obcí a do konce léta bude LTE od Vodafone dostupné skoro ve všech městech. Síť s technologií LTE-A je dnes dostupná v Brně, Karlových Varech a Praze a nabízí maximální rychlost stahování 225 Mb/s. Vodafone v rozšiřování a zvyšování přenosových rychlostí LTE sítě i nadále pokračuje, Huawei předpokládá, že bude brzy možno stahovat až rychlostí 1 Gb/s.

Reklama