Vodafone bude mladé učit nová povolání

Reklama

Vodafone se v rámci svého programu pro mladé #jetovtobě rozhodl hledat podobu povolání, která ještě ani neexistují. Čtyři pečlivě vybraní ambasadoři a Ben Cristovao o nich budou mluvit v sérii seminářů.

Podle výzkumů bude v roce 2030 asi 85 % povolání dnes naprosto nepředstavitelných, tedy takových, která v současnosti ještě vůbec neexistují. Vodafone se rozhodl, že zkusí aspoň některé z nich odhadnout a připravit na ně své mladé zákazníky. Vybral si proto čtyři mladé lidi, kteří se umístili v žebříčku Forbes 30 pod 30 a patří proto ke špičkám ve svých oborech.

Jan Mittner je český závodník s drony a bude s vodní záchranou službou hledat způsob, jak by se daly drony využít při záchraně lidských životů. Iva Burketová stojí za módní značkou ODIVI a bude mladým lidem pomáhat vytvořit oblečení využívající nejmodernější technologické novinky. Český tým eSuba od roku 2004 získal 1 452 medailových umístění na turnajích po celém světě včetně 2 titulů mistrů světa a bude ve třetí výzvě učit, co znamená být profi gamer na nejvyšší úrovni. Jan Lukačevič je vědec spolupracující s NASA. Jan dá dohromady tým mladých vědců, kteří budou pěstovat zeleninu takovým způsobem, který se přibližuje vizím zemědělství na Marsu.

Reklama