Vodafone buduje v Praze nové ekologické sídlo

Reklama

Vodafone se rozhodl, že když má zelenou síť a k telefonům přidává označení Eko-třída, měl by mít také ekologické sídlo. Z tohoto důvodu položil základní kámen nové kancelářské budovy, do které se nastěhuje v lednu 2015. Nachází se v Praze-Stodůlkách.

Nová budova vznikne v rámci projektu City West, bude mít úsporný provoz a šetrný vztah k životnímu prostředí. Základní kámen byl položen 29. října 2012, nové sídlo by mělo být dokončeno koncem června 2014. Nejpozději od ledna ji potom začne Vodafone využívat. Budova ale zůstane majetkem společnosti Finep, od níž si ji bude operátor dlouhodobě pronajímat.

Jedním z důvodů pro stěhování jsou rostoucí nároky Vodafonu na ekologické parametry sídla. Nová centrála bude mít certifikát LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a díky ekologicky šetrnému chodu navíc Vodafone dlouhodobě významně ušetří provozní náklady svých kanceláří.

Generálním dodavatelem stavby byla v minulých dnech vybrána společnost VCES. Slavnostního zahájení výstavby se zúčastnili představitelé společností Vodafone, FINEP a VCES.

Reklama