Vodafone do konce příštího roku zdvojnásobí síť NB-IoT

Reklama

Vodafone prosazuje úzkopásmový internet věcí založený na standardních mobilních sítí. V Česku už má pokrytí dostatečné, do konce roku 2019 chce ale výrazně zvýšit pokrytí i v zahraničí.

NB-IoT je technologie pro internet věcí, která využívá stávající mobilní síť LTE. Díky tomu má vcelku rychle špičkové pokrytí, protože operátorovi stačí updatovat software na vysílačích. Vodafone tak již na konci roku 2017 dosáhl v Česku skoro 100% pokrytí venkovních prostor a skoro 100% pokrytí populace uvnitř budov.

Vodafone má již dnes kromě Česka pokryto ještě Německo, Španělsko, Řecko, Irsko, Itálii, Nizozemí, Austrálii, Jihoafrickou republice a Turecko. Do konce roku 2019 chce rozšířit NB-IoT v deseti evropských zemích, nově včetně Spojeného království, Rumunska a Maďarska. Pracovat bude i na pokrytí v zemích, kde ještě nemá sto procent.

Celkově tak bude mít na konci příštího roku dvojnásobek vysílačů s NB-IoT, než má aktuálně. Technologie IoT Vodafone se integruje například do vozů značek Audi, BMW, Daimler Benz, Škoda Auto, Ford, General Motors, Jaguar Land Rover, Porsche, SEAT, VW a motocyklů Yamaha. IoT síť a služby společnosti Vodafone podporují chytré elektroměry Centrica, EDF a nPower a globální konektivitu spotřebitelské elektroniky podporují například Amazon Kindle a zařízení značek Bosch, Panasonic, Philips Lighting a TomTom.

Reklama