Vodafone dostal potřetí titul Nejlepší síť

Reklama

P3 Communication testovala v druhé půlce dubna české mobilní sítě. Vodafone zvítězil jednak v celkovém pořadí, jednak v kategorii hovorů a kategorii dat.

Měření probíhalo v reálných podmínkách v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a dalších 32 městech a při přesunech mezi nimi. K měření sloužil mobilní telefon Samsung Galaxy S8 pro hlasové služby i pro měření kvality datových služeb sítě.

Vodafone dosáhl nejvyššího procenta kvalifikovaných hovorů, tj. úspěšně navázaných a ukončených. Překonal konkurenci v kvalitě přenášeného hlasu pro každou z vyhodnocovaných geografických oblastí, tedy ve velkých městech, menších sídlech i na cestách mezi nimi. Celkem získal Vodafone v testu hlasových služeb 362 bodů ze 400 možných, Operátor 2 získal 359 bodů a Operátor 3 obdržel 344 bodů.

V případě datových služeb, které společnost P3 communications měřila s důrazem na 4G/LTE, získal Vodafone celkové nejlepší bodové hodnocení opět pro všechny tři hodnocené oblasti velkých a menších městech i na cestách. Síť společnosti Vodafone získala 580 bodů z 600 možných, Operátor 2 získal 571 bodů a Operátor 3 dosáhl na 562 bodů.

Testování sítě ukázalo přínosy nových možností pokročilé technologie 4G/LTE. V testované geografické oblasti společnost P3 communications naměřila v síti Vodafone při testu sedmisekundového stahování dat průměrnou hodnotu 83,8 Mb/s. Operátor 2 dosáhl rychlosti 74,1 Mb/s a v síti Operátora 3 se data stahovala průměrnou rychlostí 40,5 Mb/s.

Při testování zákaznické zkušenosti sledování služby Youtube Vodafone dosáhl nejlepšího hodnocení, a to ve všech ukazatelích všech měřených oblastí. Celkově tak Vodafone zvítězil s 942 body, zbylí operátoři získali 930 a 906 bodů.

Reklama