Vodafone DvojSIMka: elegantní řešení bytí a nebytí na příjmu

Reklama

Vodafone nabízí skvělou možnost mít jedno telefonní číslo na dvou SIM současně. Využití služby DvojSIMka není nijak záhadné, stačí často střídat telefony, mít pevnou handsfree v autě, datovat přes modem či používat tablet, tady všude se uplatní.

Vodafone DvojSIMka patří mezi služby, které jsou v nabídce operátory dlouhé roky a nic se za ně neplatí. Díky DvojSIMce budete mít v ruce dvě SIM, které mají společné telefonní číslo a s tím spojený paušál nebo předplacený kredit. Zatímco jednu SIM máte ve svém telefonu, druhou upotřebíte třeba pro trvalé umístění v pevné automobilové handsfree sadě, vložíte ji do datového modemu k notebooku nebo rovnou do tabletu s 3G připojením (třeba nedávno testovaný Huawei Mediapad). Druhá SIM může také čekat na využití v nějakém náhradním telefonu. V našem případě se nám druhá SIM hodí pro redakční testování telefonů, navíc jsme si ji nechali ořezat na microSIM, aby se vešla do Nokia N9 a Lumií 800 a 710.

Výměnu SIM za microSIM a jejich ořezávání u operátorů jsme popsali v našem článku.

Vodafone DualSIMku objednáte ze své samoobsluhy, na lince *077 nebo ji dostanete na každé prodejně operátora. Uvítací balíček obsahuje dvě plastové karty s vylamovacími SIM a stručný návod k aktivaci. Pro obě SIM platí jeden PIN 1234, zřetelné popisky určují primární a sekundární kartu. SIM1 je plnohodnotná karta s možností využití služeb M-Banka a M-Platby, na SIM2 jsou tyto služby omezeny na příjem zpráv z banky. Při ztrátě jedné SIM se zablokuje i druhá a je potřeba obě vyměnit.

Pro objednání jsem využil samoobsluhu, druhý den mi DvojSIMku pošťák doručil domů. Pro aktivaci z domu stačilo vytočit *77. Kolega si DvojSIMku vyzvedl na prodejně a do několika minut byly obě SIM aktivní. Obě SIM fungují jako jedna SIM, současně by neměly být přihlášeny do sítě, aby vše správně fungovalo. V praxi to funguje tak, že dříve přihlášený mobil je na příjmu. Pokud se ztratí ze signálu (nebo jej přepnu do offline módu) a mám zapnutý druhý telefon, začne přijímat on.

Jak u ostatních operátorů

Podívali jsme se na podobnou službu u konkurence. T-Mobile má službu Twin SIM karta se stejnými funkcemi, jenže se platí aktivace i měsíční paušál 119 Kč měsíčně. Přesvědčte se sami v ceníku operátora. U O2 jde o službu Duo SIM karta Smart a platí se 114 Kč měsíčně, vše se dá vyřídit na prodejně.

Reklama