Vodafone financujč boj proti kyberšikaně

Reklama

Vodafone podporuje boj proti kyberšikaně, přes svou globální nadaci věnuje českému projektu E-Bezpečí více než 500 tisíc korun. Iniciativa BeStrong zahrnuje také speciální smajlíky.

O snaze Vodafonu prosadit na sociálních sítích smajlíky, jimiž by si mohli teenageři vyjadřovat soucit a sympatie, jsme vás informovali již loni v září. Vodafone tehdy zjistil, že velká část mladých se setkala s kyberšikanou buď na vlastní kůži, nebo na kůži někoho blízkého. Mají pak problém oběť kyberšikany podpořit a utěšit a speciální smajlíky by jim v tom měly pomoci.

Nyní příběh pokračuje. Globální Nadace Vodafone věnovala v rámci kampaně #BeStrong celkem 18 782 eur (přes 500 tis. Kč) českému projektu E-Bezpečí, jenž se věnuje boji s kyberšikanou. Pokud vás zajímá, proč je ta částka tak hausnumeroidní, vězte, že Vodafone počítal lajky a retweety. Celosvětově v rámci kampaně poskytne 100 000 GBP (3,5 milionu Kč). Finance následně rozdělila globální Nadace Vodafone neziskovým organizacím podporujícím boj proti kyberšikaně v různých zemích, v České republice touto organizací bylo E-Bezpečí.

 

Reklama