Vodafone hlásí: podmínky LTE aukce splněny

Reklama

Vodafone se v tiskové zprávě pochlubil, že s předstihem splnil podmínky ČTÚ, které se vázaly na aukci LTE frekvencí. Pokrývá nyní dostatečné množství řídce obydlených okresů.

Aukce kmitočtů proběhla v listopadu 2013 a vítězové dražených frekvencí (O2, T-Mobile a Vodafone), se museli mimo jiné zavázat, že do určité doby pokryjí rychlým internetem LTE určitý počet řídce obydlených okresů. Tedy takových, kde by se jim to nejspíš z čistě ekonomického hlediska úplně nevyplatilo. Vodafone se nyní chlubí, že má hotovo.

Vodafone plní nařízené minimální pokrytí v 32 okresech kategorie A (to jsou ty méně rentabilní) a v dalších 33 okresech kategorie B (tam se mu vyplatí budovat LTE pokrytí čistě na komerční bázi). Celkově hlásí více než 4 300 vysílačů a tudíž pokrytí 98,7 % populace.

Jedná se přitom o standardní LTE na frekvenci 800 MHz., kterou Vodafone (i ostatní) získal v aukci. Dříve používaná frekvence 900 MHz, která podle Vodafonu plně splňuje všechny podmínky, byla novou „osmistovkovou“ sítí nahrazena.

Reklama