Vodafone hledá budoucí astronauty

Reklama

Zdá se vám to divné? Vodafone zjevně podporuje debatu o proměnách pracovního trhu a snaží se již dnes naznačovat, jaká budou povolání v budoucnosti. Zájemci o roli pěstitele kosmických plodin se mohou hlásit.

Podle odhadů analytiků z Dell bude v roce 2030 existovat 85 % povolání, které si v současnosti vůbec nedokážeme představit, protože nic podobného neexistuje. Vodafone si myslí, že aspoň některá se budou týkat pěstování zeleniny na jiných planetách.

Rozjíždí proto akci, v níž tři vybraní zájemci budou spolu s vědcem Janem Lukačevičem, který spolupracuje s NASA, zkoušet vypěstovat zeleninu v simulačním prostředí Marsu. Lukačevič v rámci akce #jetovtobě do svého vědeckého týmu hledá: biologa, IT specialistu a technika.

Kompletní tým se bude starat o pěstování zeleniny v prostředí imitující planetu Mars. Pěstírna bude mladým vědcům k dispozici od letošního února do konce června. Výzkum pěstování plodin má za cíl rozvinout znalosti o tom, jak vypěstovat plodiny v podmínkách odlišných od těch na Zemi.

Zájemci se mohou hlásit do 28. ledna 2019. Stačí poslat životopis a motivační dopis na email marsonaut@jetovtobe.cz. Už 6. února se pak trojice vybraných kandidátů potká s Janem Lukačevičem a zahájí společný projekt.

Reklama