Vodafone jede na zelenou elektřinu nejen v Česku, ale všude v Evropě

Reklama

Zatímco česká pobočka Vodafonu se chlubí zelenou sítí již od roku 2011, v jiných zemích situace není tak růžová. Červený Vodafone ale nyní kompletně zezelená v celé Evropě.

Pro telekomunikační technologie je elektřina zcela nezbytná. Vodafone Česká republika se proto rozhodl fungovat ekologicky a již deset let využívá výhradně zelenou energetickou alternativu. Před deseti lety se tak stal vůbec první velkou firmou v Česku, která se k tomuto kroku odhodlala. A od letošního července bude zelená elektřina pohánět síť Vodafonu v celé Evropě.

Elektřina z obnovitelných zdrojů pro provoz našich sítí zásadní. Zelená evropská síť je ale jen jedním z kroků na cestě k uhlíkové neutralitě, které chceme celosvětově dosáhnout nejpozději v roce 2040. Do roku 2025 ji budeme 100% využívat po celém světě a 100 % odpadu ze svých sítí budeme prodávat, znovu využívat nebo recyklovat, čímž podpoříme přechod k cirkulární ekonomice. V roce 2030 pak bude uhlíkově neutrální celý náš vlastní provoz,“ vysvětluje Zuzana Holá, ředitelka firemní komunikace a udržitelnosti českého Vodafonu.

 

Reklama