Vodafone kupuje UPC, bude nabízet kabelovku i internet

Reklama

Skupina Vodafone odkoupila od Liberty Global firmy, které nabízejí kabelovou televizi a kabelový internet. V Česku se jedná o UPC, které pokrývá asi 1,5 milionu domácností.

Pro Vodafone je to velký krok. Získá tak obrovskou vysokorychlostní infrastrukturu a k tomu asi milion aktivních zákazníků. Rovnou vstoupí do dvou oborů, ve kterých zatím moc nepodniká – kabelový internet a kabelová televize. A pokud tomu milionu zákazníků dokáže prodat svoje mobilní služby, například formou nějakých finančně zvýhodněných balíčků, může se stát z věčné trojky přinejmenším dvojkou.

Za balík firem zaplatí Vodafone 18,4 miliardy eur. Získá za to obdobné firmy v Česku, Německu, Maďarsku a Rumunsku. Vše ale nejprve musí prozkoumat Evropská komise, aby nedošlo ke vzniku příliš velkého monopolu. Vodafone očekává, že nákup firem proběhne „do roka a do dne“, neboli v polovině roku 2019.

Český Vodafone se těší, že získá přípojky ve více než třetině českých domácností. Zaměstnance české firmy UPC pak hodlá začlenit do své společnosti a nabídnout jim možnost kariéry v rámci skupiny Vodafone.

Reklama