Vodafone má bezplatný tarif pro děti a levnější pro studenty

Reklama

Operátor Vodafone se na začátku školního roku zaměřil více na děti a mládež. Studentům (do 26 let) snížil cenu jednoho ze studentských tarifů. A pro menší děti od 6 do 12 zavedl dokonce tarif zbrusu nový, zcela bezplatný, rodičovsky hlídaný.

Nejprve tu jednodušší část. Studentský tarif Red do sítě pro studenty je nově zlevněn o sto korun. Měsíčně za něj zaplatíte 399 Kč, za což získáte neomezené volání a zprávy do sítě Vodafone, k tomu 130 minut do ostatních sítí a 150 MB dat. Podmínkou je uzavření smlouvy na dva roky a věk od 6 do 26 let včetně. Až na výši měsíčního paušálu je tarif totožný s klasickým tarifem Red do sítě (viz náš Katalog operátorů).

To je ale jenom klasická sleva, jakých jsme již viděli spoustu. Mnohem zajímavější je Tarif pro dítě zdarma. Ten je koncipován jako doplněk k rodičovskému tarifu Red, Red se vším všudy, nebo Red Premium se smlouvou, tedy s dvouletým úvazkem (platí i pro tarif Neomezené volání do všech sítí za 691 Kč). Každý rodič může zřídit jeden tarif dítěti ve věku 6-12 let. Dítě pak následně bude volat a psát zprávy do sítě Vodafone (tzn. i rodiči) zdarma, k tomu má k dispozici 20 MB dat.

Vodafone Tarif pro dítě zdarma

Tarif v prodeji ano
Typ tarifu Tarif s měsíčním paušálem
Úvazek, výše paušálu 24 měsíců, 0 Kč
Volné jednotky 0 minut 0 SMS 20 MB
Volání do vlastní sítě (špička/mimo špičku) 0 Kč/min / 0 Kč/min
Volání do pevné sítě (špička/mimo špičku) ? Kč/min / ? Kč/min
Volání do cizí sítě (špička/mimo špičku) ? Kč/min / ? Kč/min
SMS, MMS ? Kč, ? Kč
Doplňující informace Neomezené volání a zprávy do sítě Vodafone
Lze aktivovat pouze k rodičovskému tarifu s dvouletým úvazkem

Vodafone si samozřejmě uvědomuje, že dát mobil do ruky šestiletému dítěti není jen tak. Rodiče proto mohou svým potomkům nastavit limit útraty zvaný FlexiStrop nebo nainstalovat do mobilu některou z bezpečnostních aplikací. Při této příležitosti bude 12. září spuštěna speciální stránka www.vodafone.cz/ditezdarma, na které rodiče najdou informace například o tom, jak zabezpečit dítěti mobil. Nabídka platí do konce října.

Reklama