Vodafone má další balíčky k předplacené kartě

Reklama

Vodafone přidal od 8. listopadu do své nabídky několik nových balíčků určených majitelům předplacených karet. Ti si mohou přizpůsobit předplacenku svým potřebám a cítit se tak trochu jako majitelé paušálního programu.

Hlasové, datové i komplet balíčky lze objednávat ve všech prodejních kanálech Vodafonu, a to i prostřednictvím SMS. Můžete mít aktivováno i více balíčků současně, vždy však nanejvýš jeden od každého typu (datové, hlasové, komplet), přičemž komplet balíčky nelze s ostatními kombinovat vůbec. Platnost balíčku je vždy 30 dní od aktivace a pozor, nedochází k automatické obnově, takže po ukončení platnosti budete muset vše znovu aktivovat.

Původní tři balíčky jsou pouze hlasové. Jmenují se Volání v síti neomezeně (99 Kč, neomezené volání do vlastní sítě), Volání do všech sítí (249 Kč, neomezené volání do vlastní sítě, 100 minut do ostatních sítí), Volání do všech sítí neomezeně (599 Kč, neomezené volání do všech českých sítí).

K tomu nově přibývají tři balíčky kombinující data a SMS. První z nich se jmenuje 150 MB a SMS v síti neomezeně, a jak už název napovídá, za 99 Kč vám nabídne datový balíček s FUP 150 MB a k tomu neomezené SMS v síti Vodafone. Druhý balíček stojí 199 Kč, jmenuje se 500 MB a SMS v síti neomezeně, a oproti tomu předchozímu zvyšuje FUP na 500 MB. Konečně nejvyšší balíček této skupiny nese označení 1,5 GB a SMS do všech sítí neomezeně, stojí 599 Kč a obsahuje volné SMS do všech sítí spolu s 1,5GB FUP.

Kompletní balíčky jsou pouze dva. Nižší z nich stojí 249 Kč a jmenuje se Komplet v síti. Obsahuje 500 MB dat a bezplatné volání a SMS zprávy v rámci domovské sítě. Vyšší pak sluje Komplet do všech sítí a za 899 Kč má kromě neomezeného volání a SMS do všech sítí také 1,5 GB dat.

Komentář Mobinfo.cz

Vodafone vytváří zajímavý hybrid mezi předplacenou kartou a paušálním programem. Na jednu stranu platíte předem a dobíjíte si kredit, na druhou stranu si zvolíte sami „tarif“ a zaplatíte za něj měsíční paušál. A to všechno bez výpovědní lhůty, respektive s lhůtou jednoměsíční, protože nejpozději za měsíc platnost balíčku vyprší.

Oproti paušálnímu programu ale přeci jen má toto řešení několik nevýhod. Neustále musíte dávat pozor, zda máte k dispozici dostatek kreditu. Každý měsíc si musíte vzpomenout, že chcete prodloužit (či nějak upravit) jednotlivé balíčky, a pak strávíte pár minut odesíláním aktivačních esemesek.

Reklama