Vodafone má finální neomezené tarify Red

Reklama

Vodafone představil již dříve avizované tarify Red, které jsou, na rozdíl od původní rychlé reakce na nabídku O2, připraveny pečlivěji a s největší pravděpodobností proto nějakou chvíli vydrží. V rámci tarifů Red je volání neomezené, záleží ale na tom, kam.

Všechny tarify Red se budou nabízet od 27. května, proto také operátor na víkend odstaví své systémy. Všechny seženete v dražší verzi bez úvazku nebo levnější variantě s dvouletým úvazkem. Pokud chcete mobil za korunu, budete za tarif platit vyšší cenu a ještě se musíte připravit na dvouletý úvazek.

Nejnižší tarif nese jméno Start, stojí 249 Kč měsíčně (312 Kč bez úvazku nebo s mobilem za korunu) a obsahuje neomezené volání a SMS do sítě Vodafone. Za další minuty zaplatíte 3,49 Kč/min, každá zpráva mimo síť vás vyjde na 1,51 Kč. Vodafone Red Start dále zahrnuje vskutku symbolických 20 MB dat.

REDtarify-osobni

Za 499 Kč měsíčně (624 Kč bez úvazku nebo s mobilem za korunu) si můžete pořídit Vodafone Red do sítě. Jeho nabídka je na první pohled podobná – neomezené volání i SMS do sítě Vodafone, 3,49 Kč/min a 1,51 Kč/SMS do ostatních sítí. Obsahuje ale podstatně více dat, celkem 150 MB, k tomu 130 volných minut na provolání.

Pravděpodobně hlavní tarif se jmenuje Vodafone Red. Za 699 Kč měsíčně (874 Kč bez úvazku nebo s mobilem za korunu) získáte neomezené volání i zprávy do všech českých sítí, k tomu 1,5 GB dat. To odpovídá původně představenému neomezenému tarifu, jen dat poněkud přibylo.

REDtarify-telefony

Pokud vám ani to nestačí, jsou k dispozici ještě dva vyšší tarify. Vodafone Red se vším všudy stojí 999 Kč (1 110 Kč bez úvazku nebo s mobilem za korunu), má samozřejmě neomezené zprávy i volání ve všech českých sítích, k tomu přidává 4 GB dat a 1 000 minut na volání z Česka do ciziny. Vodafone Red Premium vás vyjde na 1 499 Kč měsíčně (1 666 Kč bez úvazku nebo s mobilem za korunu), má neomezené volání i zprávy, 10 GB dat, 1 000 minut na volání z Česka do zahraničí, 600 minut na volání v roamingu a 300 MB dat v cizině.

Všechny tarify, u nichž se volá do cizí sítě za minutovou sazbu, účtují hovory od začátku po sekundách. Počkáme si na červnový ceník telefonů, abychom viděli, jak se změnila situace s dotacemi.

Komentář Mobinfo.cz

Vodafone se drží osvědčeného schématu. Nabídne jeden skutečně neomezený tarif za cca 700 Kč (s dvouletým úvazkem) a nižší tarif, který je neomezený jen v rámci vlastní sítě. Podobné schéma najdeme i u ostatních operátorů, takto se to prostě aktuálně v Česku dělá.

Zajímavý je pokus Vodafonu o zavedení dvou vyšších tarifů. Už už to vypadalo, že nejvyšší cena, jakou kdo bude za telefonování platit, bude právě oněch cca 700 Kč. Nyní ale máme hned dva tarify, které toto pravidlo porušují. Ani jeden z nich asi nezaujme všechny zákazníky, což ostatně určitě nebylo cílem. První je určen pro cizince, kteří pobývají v Česku a často volají domů, ten druhý zase pro lidi trávící nějakou část měsíce v zahraničí.

Celkově působí nová nabídka podstatně uhlazenějším dojmem než ta původní, narychlo kvašená. Je vidět, že ji Vodafone nějakou dobu připravoval a přemýšlel o ní. Hned v úvodu tiskové zprávy ostatně poukazuje na to, že tarify Red jsou postupně zaváděny do nabídek všech poboček Vodafonu v zahraničí, nejedná se tedy o český výmysl.

Reklama