Vodafone má na svou budovu ekologický certifikát

Reklama

Vodafone se v lednu přestěhoval do nové budovy v pražských Stodůlkách a nyní se může pochlubit tím, jak je jeho nové sídlo ekologicky šetrné. Získalo totiž certifikát LEED.

Oproti jiným budovám obdobné velikosti má pražské sídlo Vodafonu přibližně třetinové energetické nároky. Původně budova měla nárok na stříbrný certifikát LEED, ale Vodafone ve spolupráci s developerem upravil různé parametry, a podařilo se mu dosáhnout až na zlatý stupeň certifikátu LEED.

Energeticky nenáročná budova ale není jediným přínosem Vodafonu k ekologii. V celém svém podnikání se snaží využívat recyklovaných materiálů, místních zdrojů od lokálních dodavatelů a důraz klade i na dobrou dopravní obslužnost, což je také jedním z hodnocených kritérií v rámci udělování LEED certifikátu. Stanice metra je pouhých dvacet kroků od vchodu do budovy.

Od roku 2011 navíc Vodafone provozuje „První zelenou síť“, která je ze 70 % napájena z obnovitelných zdrojů energie. O ní jsme vás již několikrát informovali. Drobnou perličkou týkající se nové budovy je tzv. Flexi Office. Budova je záměrně menší, než by počtu zaměstnanců odpovídalo. Více pracovníků se pak střídá na jednom pracovním místě podle toho, jak často pracují například doma nebo běhají po schůzkách.

Reklama