Vodafone má nové tarify pro podnikatele

Reklama

Nová tarifní nabídka pro živnostníky a malé firmy zahrnuje 12 tarifů rozdělených do tří kategorií, které bohužel nekorespondují s jejich názvy. Vodafone se snaží kromě volání, zpráv a dat zahrnout i další důležité služby, které firemní zákazníci ocení.

První skupinu tarifů označuje operátor jako Smart, což ještě zvládl promítnout i do názvů. Všechny nové tarify, tedy i základní tarify Smart, obsahují službu VPN, díky které mají lidé volání a SMS zprávy v rámci své firmy zcela zdarma. Nejnižší tarif stojí 77 Kč, jmenuje se Business Smart Start a obsahuje 20 minut a 20 zpráv. Vyšší Business Smart Standard má cenovku 277 Kč a zahrnuje 150 minut volání kamkoliv, neomezené zprávy do sítě Vodafone a 1 GB dat. Do třetice tarif Business Smart Medium stojí 327 Kč, obsahuje 250 minut, volné zprávy v síti a 1 GB dat.

Druhá kategorie se bůhví proč jmenuje Volume. Bůh ví proč se s tímto názvem nikde nesetkáte, takže na něj rovnou zapomeňte. Tarify se totiž jmenují Business Start (417 Kč, 1 GB dat), Business Standard (557 Kč, 7 GB dat) a Business Medium (677 Kč, 15 GB dat). Všechny tarify této skupiny spojuje to, že obsahují neomezené volání i SMS zprávy. Součástí těchto tarifů je už zmíněná služba VPN, ale také aplikace CyberWall, která ochrání telefon před viry, malwarem, SMS phishingem i nevhodnou Wi-Fi.

Třetí kategorie nese označení Speed a kromě toho, že se nikdo neobtěžoval použít tento název v názvu tarifů, jejich skladba působí, jako by ji někdo losoval z klobouku. Tyto tarify mají v názvech slovo Neomezený a oproti předchozí kategorii obsahují navíc neomezený objem mobilních dat. Součástí většiny z nich je i služba OneNumber, která umožňuje lidem sdílet své telefonní číslo a data s chytrými hodinkami nebo tabletem a být ve spojení kdekoli i bez telefonu.

Business Neomezený Start stojí 777 Kč, data stahuje rychlostí 10 Mb/s , má 300 minut na volání do zemí Business Zóny a (pozor!) 42 GB dat v EU. Vyšší Business Neomezený Standard stojí 977 Kč, na volání do ciziny má 600 minut  dat v EU roamngu si užijete 52 GB. Ručička rychlosti se zastavila na 30 Mb/s. Následující tři tarify už mají rychlost omezenou jen kapacitou sítě. Business Neomezený Maxi 5G za 1 177 Kč má 1 000 minut zahraničního volání a (opět pozor) 63 GB dat v EU. Business Neomezený Extra 5G OneNumber (vyloženě název vylosovaný z klobouku) za 1 577 Kč měsíčně nabídne v EU dokonce 85 GB dat a nejvyšší Business Neomezený Elite 5G za 3 777 Kč dokonce 86 GB dat! Všechny tarify obsahují řadu dalších IT a telekomunikačních služeb, pro jejich kompletní přehled nejlépe poslouží materiál od operátora.

Reklama