Vodafone má osm neomezených balíčků pro předplacenky

Reklama

Vodafone nabízí od července osm nových „neomezených“ balíčků pro předplacené karty. Přibližuje je tak paušálním programům a trochu stírá jejich hlavní výhodu – jednoduchost.

Balíčky mají umožnit zákazníkům využívání „neomezených“ služeb. Aktivují se v internetové samoobsluze nebo prostřednictvím bezplatné SMS a po skončení třicetidenní platnosti se automaticky aktivují znovu, dokud se z automatického obnovování neodhlásíte.

Balíček ke kartě Volání v síti neomezeně stojí 99 Kč, za Volání do všech sítí zaplatíte měsíčně 249 Kč. Je ale neomezené jen do sítě Vodafone, na všechny ostatní sítě máte k dispozici 100 minut. Skutečně neomezené volání nabídne až Volání do všech sítí neomezeně za 599 Kč měsíčně.

Existují i datové balíčky, jako třeba 150 MB dat a SMS v síti neomezeně za 99 Kč. Pro náročnější je tu 500 MB dat a SMS v síti neomezeně za 199 Kč měsíčně. Do třetice je to pak 1,5 GB dat a SMS do všech sítí neomezeně, který stojí 599 Kč.

Zbylé dva balíčky kombinují více služeb současně. Balíček ke kartě Komplet v síti stojí 249 Kč a zahrnuje v sobě 500 MB dat a SMS v síti neomezeně plus volání v síti neomezeně. Kdybyste si tyto balíčky aktivovali samostatně, zaplatíte za ně 298 Kč. Druhý balíček ke kartě se jmenuje Komplet do všech sítí a stojí 899 Kč měsíčně. Za to vám nabídne 1,5 GB dat a SMS do všech sítí neomezeně plus volání do všech sítí neomezeně. Cena při samostatné aktivaci by činila 1 198 Kč.

Komentář Mobinfo.cz

Vodafone již v minulosti několikrát záměrně nerozlišoval mezi paušálním programem a předplacenou kartou. Zákazník si mohl sám rozhodnout, jestli chce platit předem prostřednictvím dobití kreditu, nebo zpětně prostřednictvím měsíčního vyúčtování.

To má samozřejmě jistou výhodu, přinejmenším v tom, že dostanete tyto služby bez závazků a můžete je libovolně měnit, jak se vám aktuálně zlíbí. Takový komfort vám většinou paušální tarif nenabídne. Na druhou stranu, mnoho zákazníků má předplacenku především proto, že nechtějí řešit žádné složité balíčky a nabídky. Pro ně je představení nových balíčků Fix, jak je operátor nazývá, zcela bezpředmětné.

Reklama