Vodafone má roaming na týden, ideální na dovolenou

Reklama

Vodafone přichází s novým roamingovým balíčkem, který nabízí možnost využívat roamingové služby za nízké ceny po dobu jednoho týdne. Aktivovat si ho můžou ti, kterým je dostupný Roaming na den.

Nový balíček se jmenuje Roaming na 7 dní. Stojí 300 Kč a umožňuje po dobu sedmi dní volat a posílat zprávy za stejných podmínek jako v české síti. To znamená, že pokud máte neomezený tarif, budete volat i v cizině zdarma. Pokud platíte 2 Kč/min za odchozí hovory, budete stejnou sazbu platit i v zahraničí. Co se týká datových přenosů, uplatňuje se domácí limit FUP, k němu ale přibývá omezení maximálně 100 MB denně.

Balíček si mohou aktivovat a užít všichni zákazníci, kterým jejich tarif umožňuje využití služby Roaming na den. Vodafone se snaží přijít s nabídkou pro ty, kteří jezdí na dovolenou na týdenní pobyty. Pokud někdo jede třeba na deset dní, může si k tomu přiobjednat ještě tři denní balíčky Roaming na den za 69 Kč/denně.

Komentář Mobinfo.cz

Většina lidí nejspíš jezdí do zahraničí jen výjimečně a neomezený roaming platný kdykoliv a kdekoliv prostě nepotřebují. Právě jim vyšel Vodafone vstříc už před drahnou dobou svým balíčkem Roaming na den za 69 Kč. Pro krátké výlety ideální, ale u týdenního pobytu se poněkud prodraží (483 Kč).

Týdenní balíček je tedy jakýmsi vylepšením a hlavně zlevněním – stojí o 183 Kč, tj. o 61 % méně. Chcete-li, zaplatíte pouze asi 4,5 dne a další 2,5 máte zdarma. Zjednodušeně řečeno, platíte jen pracovní dny a o víkendu voláte gratis.

S roamingem Vodafone poslední dobou vůbec zajímavě experimentuje. Například docela nedávno upravil tarif Red LTE premium tak, že jeho uživatelé mají k dispozici neomezený počet denních roamingových balíčků (informovali jsme o tom zde).

Reklama