Vodafone nabízí Mobilní zabezpečení pro tablety i telefony

Reklama

Kromě klasických telekomunikačních služeb nabízejí operátory nejrůznější zajímavé doplňky. Jedním takovým doplňkem je i služba Mobilní zabezpečení, kterou má ve svém ceníku Vodafone. Za 49 Kč měsíčně ochráníte svůj tablet či mobil před viry i zloději.

K nejvyšším firemním tarifům Business Red se vším všudy a Business Red Premium získáte Mobilní zabezpečení zdarma, u ostatních tarifů si musíte připlatit 49 Kč (včetně DPH) za měsíc. Překvapivě nejvíce za tuto cenu získají majitelé zařízení s Androidem a Symbianem, součástí služby pro tyto operační systémy je totiž i antivirový program pro mobil či tablet. Není divu, zejména Android má s viry a škodlivým softwarem vůbec velké problémy.

Všechny operační systémy (tedy Android, Symbian, iOS i Windows Phone) pak mohou využívat speciální aplikace, jejímž hlavním úkolem je zajišťovat bezpečnost mobilu či tabletu na dálku. Prostřednictvím webového systému, z něhož můžete spravovat až padesát zařízení, lze nastavovat na všech zapojených mobilech a tabletech sítě Wi-Fi, upravovat nastavení e-mailu nebo třeba zakázat používání fotoaparátu.

Dále lze zařídit, aby uživatel takového zařízení musel před každým odemknutím zadat heslo. V případě, že dojde ke ztrátě či krádeži vašeho tabletu nebo mobilu, můžete ho přes web snadno vyhledat na mapě. Pak už stačí na dané místo zajet a vyřídit si to se zlodějem osobně, případně zařízení na dálku zamknout či vymazat veškerá citlivá data.

Reklama