Vodafone nabízí nemobilní mobilní internet

Reklama

Vodafone testuje novou službu s názvem Připojení bez kabelu. Je určena k připojení domácích zařízení přes Wi-Fi a moc se nepočítá, že byste s příslušným modemem cestovali po celé republice. Občasný převoz na chalupu se ale určitě snese.

Pokud chcete vyzkoušet službu Připojení bez kabelu, musíte si pořídit modem za 4 377 Kč (nebo při uzavření smlouvy na dva roky za jednorázovou částku 997 Kč a následně 24 stokorunových splátek). V tomto modemu pak musí být speciální SIM karta, která Připojení bez kabelu podporuje. Vodafone v tiskové zprávě hovoří o testovacím provozu ve vybraných lokalitách.

Následně se pak modem „jednou stranou“ připojí k LTE či 3G síti Vodafonu; můžete dokonce využít dvě externí antény pro zlepšení příjmu. Z „druhé strany“ vypouští vlny sítě Wi-Fi, k níž lze připojit až 32 různých zařízení. Rychlost stahování je omezena na 4 Mb/s, rychlost nahrávání pak na 2 Mb/s.

Za využívání Připojení bez kabelu zaplatíte 499 Kč měsíčně. Pokud uzavřete smlouvu, můžete si nejen pořídit modem s již výše zmíněnou slevou, ale také ušetřit 30 % měsíčního paušálu a platit tak jen 349 Kč/měsíčně.

Reklama