Vodafone nabízí repasované iPhony s menší ekologickou stopou

Reklama

Jednou z cest, jak šetřit životní prostředí i vlastní peněženku, je nákup repasovaných telefonů Apple z druhé ruky. Mohou být i o 20 % levnější než jejich nové alternativy a Vodafone k nim dává dvouletou záruku. Ve spojení s pořízením mobilního tarifu lze navíc uplatnit dodatečnou slevu 3000 Kč.

Repasované telefony Apple od Vodafonu jsou přístroje z druhé ruky, ovšem výhradně takové, které projdou náročnými testy funkčnosti a získají potřebnou certifikaci. Jsou jako nové, vykazují jen minimální známky používání a jejich 100% funkčnost je garantovaná v rámci dvouleté záruky. Ta je přitom běžně výsadou jen nových přístrojů. Se slevou k mobilnímu tarifu tak například Apple iPhone 12 vyjde jen na 8 401 Kč a Apple iPhone 13 mini 128 GB jen na 12 001 Kč.

Koupě telefonu z druhé ruky šetří nejen peněženku, ale i planetu. Dochází totiž k omezení množství odpadu. V šuplících českých domácností dle odhadů společnosti REMA Systém leží zhruba deset milionů starých nepoužívaných telefonů. Dnešní technologie přitom umožňují recyklovat více než 90 % v nich obsažených materiálů. Hlavní složkou jsou plasty, které tvoří zhruba polovinu hmotnosti telefonu. Zastoupeny jsou ale i vzácné kovy, mimo jiné třeba zlato a stříbro.

Pokud člověka po nějaké době přepadne chuť na nový přístroj, může jakýkoli (i repasovaný) mobil odprodat přes program Re-Start. V rámci něj mohou zákazníci vydělat na svých nepoužívaných, ale stále funkčních mobilních telefonech a ty mohou sloužit ještě někomu jinému. Navíc všechna elektronická zařízení včetně telefonů bychom měli na konci jejich životního cyklu recyklovat. Sběrné koše jsou umístěné ve všech prodejnách Vodafonu. Vodafone se postará o recyklaci a penězi z ní podporuje projekty Nadace Vodafone, například aplikaci Záchranka.

Reklama