Vodafone navýší data o 40 GB za 1 000 Kč. Ale jen někomu

Reklama

Vodafone vylepšuje svůj rodinný tarif Red+. Za příplatek 1 000 Kč měsíčně si můžete navýšit datový limit ze 2 GB na 42 GB, to vše až pro čtyři SIM karty. Tarif je dostupný rodinám i podnikatelům.

Tarif Red+ umožňuje aktivaci až čtyř SIM karet za 1 873 Kč měsíčně (se smlouvou za 1 499 Kč měsíčně). Za tuto cenu získáte pro všechny SIM karty neomezené volání a SMS do všech sítí a sdílený datový limit FUP ve výši 2 GB, které může správce skupiny libovolně přerozdělovat mezi jednotlivé SIM karty. V krajním případě (využití všech čtyř SIM karet, závazek) se tak dostanete na cenu 375 Kč/měsíčně za neomezený tarif pro jednoho člověka.

Nyní došlo k zásadní inovaci. Pokud máte zájem, můžete si u svého tarifu Red+ aktivovat zvýhodnění nazvaně 40 GB (tarif se pak jmenuje Red+ 40 GB). To je ale dostupné jen pro zákazníky se smlouvou (tedy závazkem). Všechny parametry tarifu zůstávají zachovány – neomezené volání a zprávy – přibyla jen nějaká data. Celkem je k dispozici 42 GB, které lze rozdělit mezi jednotlivé SIM karty. Celková cena tarifu pak činí 2 499 Kč (tj. 625 Kč/měsíc pro jednu SIM kartu).

Komentář Mobinfo.cz

Vodafone přichází s extrémně výhodnou nabídkou pro všechny, kdo chtějí hodně dat. Pokud vám stačí pár set megabajtů, nebo nemáte k dispozici další tři příbuzné, kterým byste dali SIM kartu, nejspíš vás ale nezaujme. Operátor sice nijak nebrání tomu, abyste ze čtyř dostupných SIM karet využívali například jen dvě, pak ale průměrná cena pro jednoho zákazníka nepříjemně roste.

Potenciální nevýhodou je dvouletý úvazek, který Vodafone za velký balík FUP vyžaduje. Přichází s ním totiž právě v době, kdy se očekávají na mobilním trhu zásadní změny. Jednak dojde ke zrušení roamingu v rámci EU, takže teoreticky nebude nic bránit ve využívání libovolné zahraniční SIM karty. Jednak čeští politice začínají žehrat na drahé mobilní služby a chtějí s nimi v nejbližší době zatočit. Ideální situace na nalákání hned čtyř nových zákazníků a jejich pojištění na dva roky dopředu.

 

Reklama