Vodafone navyšuje data studentům a předplacenkářům

Reklama

Vodafone nečekaně a neohlášeně navýšil o víkendu data u balíčků k předplaceným kartám. Ceny zůstávají stejné, množství dat se většinou zhruba dvojnásobí, u dříve datově nejostudnějšího balíčku více než ztrojnásobí.

K navýšení došlo od 26. srpna, Vodafone o něm informoval až 28. srpna. Týká se i zákazníků, kteří měli v době navýšení některý z níže uvedených balíčků aktivní. Takovým operátor restartoval FUP na novou vyšší hodnotu. Nově zakoupené balíčky už měly vyšší data automaticky. K jakým změnám tedy došlo?

Balíček 150 MB & SMS v síti za 99 Kč navýšil data ze 150 MB na 500 MB, neomezené SMS v síti Vodafone zůstávají. Balíček 500 MB & SMS v síti stál a stále stojí 199 Kč, nově obsahuje 1,2 GB dat namísto 500 MB, neomezené SMS do sítě Vodafone zůstávají. Do třetice balíček 1,5 GB & SMS v síti, který měl a má cenu 349 Kč, nafoukl data z 1,5 GB na 3 GB.

Změn se dočkaly i kombinované balíčky Komplet v síti za 249 Kč, který dříve obsahoval 500 MB dat a SMS a volání v síti Vodafone. Nově za stejnou cenu nabízí 1,2 GB a všechny ostatní výhody jako dříve. Balíček Komplet do všech sítí za neměnnou cenu 899 Kč obsahoval, obsahuje a obsahovat bude neomezené volání a zprávy do všech sítí. Po datové stránce proměnil 1,5 GB na 3 GB.

Ke všem uvedeným balíčkům jsou k dispozici další data formou dárku v aplikaci Můj Vodafone. Většina balíčků takto skrývá jednou měsíčně dalších 100 MB, poslední balíček Komplet do všech sítí má v aplikaci hned 2 GB.

Studentská Karta 26, která cenově i strukturou služeb odpovídá balíčku Komplet v síti, k němuž jen přidává 100 minut do cizích sítí, taktéž navyšuje data z 500 MB na 1,2 GB.

Komentář Mobinfo.cz

Datová bouře, která nastala před několika měsíci, způsobuje nemalé vlnobití na druhdy klidném českém telekomunikačním rybníčku. A není divu, že na to musí všichni kapitáni a kormidelních včas reagovat. Pokud někdo upraví svou nabídku, je pravděpodobné, že to vyvolá útěk (nebo přinejmenším tisíce naštvaných facebookových komentářů) od zákazníků těch, co nestihli včas trhnout kormidlem. Ti musí okamžitě přepočítávat své navigační mapy, a když usoudí, že už je vlnobití zákaznické nespokojenosti příliš nebezpečné, trhnout kormidlem taky.

To je pravděpodobně případ Vodafonu, který úpravou balíčků u předplacenek reagoval na úpravy datových nabídek virtuálních operátorů nebo třeba na červnové navýšení dat u předplacenek T-Mobilu. Držme mu palce, ať je pohyb kormidlem dostačující.

 

Reklama