Vodafone o víkendu odstaví systémy, připravuje se na nové tarify

Reklama

Vodafone v pondělí 20. srpna představí nové tarify, které „změní mobilní svět“. Kvůli tomu tento a příští víkend odstaví své samoobslužné systémy, aby mohli programátoři provést potřebné úpravy. Pokud potřebujete něco vyřídit, zkuste to stihnout do pátku, nebo vydržet do pondělí.

O dvou následujících víkendech, tj. během pátku až neděle 17.–19. srpna a 24.–26. srpna 2012, provede Vodafone aktualizaci systémů. Ta umožní zákazníkům mimo jiné aktivovat zcela novou nabídku, která bude představena na tiskové konferenci 20. srpna. Aby vše proběhlo tak, jak má, budou samoobslužné systémy během výše zmíněných dvou víkendů nedostupné. Na hlasové, textové a datové služby to však nebude mít žádný vliv.

Během víkendu 17.–19. srpna 2012 vyřeší Linka veškeré požadavky kromě požadavků na informace o Vyúčtování, platbách a útratě včetně čerpání volných jednotek. Během víkendu 24.–25. srpna 2012 pak bude Linka řešit pouze blokace ztracených, či odcizených SIM. V době mezi víkendovými odstávkami budou samoobslužné systémy i Linka péče o zákazníky plně funkční.

Během těchto sprnových víkendů nebude možné dobíjet předplacené karty prostřednictvím dobíjecích kupónů ani v prodejnách Vodafonu. Zákazníkům proto doporučujeme kredit dobít prostřednictvím bankomatů, internetového bankovnictví, či pomocí terminálů Sazky, Fortuny, České pošty, Lekkerlandu, nebo GPE.

eShop Vodafonu bude i během víkendu objednávky bez problémů přijímat, ale zpracovány a rozeslány budou až po skončení víkendu. Je proto třeba počítat s určitým zpožděním doručení zásilek.

Komentář Mobinfo.cz

Zatím netušíme, co Vodafone na pondělí chystá. V pozvánce na tiskovou konferenci informoval o nových tarifech, „které změní český mobilní trh“. Na internetu se pak objevily informace, že půjde zejména o výrazné zjednodušení struktury tarifů. Uvidíme, necháme se překvapit.

Vzhledem k výše uvedené informaci o odstávce systému očekávám několik věcí:

Tarify bude možno aktivovat až od 1. září. Vodafone je nyní představí, rozjede marketingovou kampaň a v průběhu dvou víkendů, které do konce srpna zbývají, upraví se systémy.

Jiný způsob účtování. Pokud nové tarify vyžadují tak náročné úpravy systému, nelze očekávat, že by se jednalo pouze o snížení (nebo zvýšení) cen, změnu počtu volných jednotek nebo přejmenování balíčků. Naopak předpokládám, že dojde k zásadnější změně způsobu účtování služeb.

Nechme se překvapit, jakmile v pondělí Vodafone zveřejní potřebné informace, budeme vás ihned informovat.

Reklama