Vodafone otestuje volání přes internet

Reklama

Vodafone začíná testovat IP telefonii. Netěšte se ale na bezplatné volání z mobilu, jde o propojení internetové služby Vodafone Park s mobilními telefony. Přihlaste se mezi testery, budete mít volání zdarma.

Nejmladší český operátor se rozhodl otestovat, jak bude fungovat propojení jeho internetové služby Vodafone park (přečtěte si podrobný popis Vodafone Park) s hlasovými hovory. Hledá proto 5-6 000 dobrovolníků, kteří by po dobu dvou měsíců testovali, jak lze z internetové stránky telefonovat na mobilní telefony v síti Vodafone. Za tímto účelem získají balík neomezeného volání (z Vodafone Parku na Vodafone mobily) zdarma, výměnou musí podat závěrečnou zprávu o kvalitě hovorů, intuitivnosti uživatelského prostředí a podobně.

Zájemci se mohou hlásit na park@vodafone.cz. Mezi hlavní výhody počítá operátor možnost přenesení kompletního telefonního seznamu, fakt, že volaný vidí na displeji vaše číslo (do Parku se totiž musíte přihlásit), jako byste volali z mobilu, a také to, že vše funguje online bez nutnosti instalace dalších aplikací. Po tomto pilotním testování Vodafone vyhodnotí výsledky a rozhodne se, co s internetovou telefonií podnikne dále.

Náš tip: Vodafone zjistí, že telefonování z Parku není žádný problém. Ostatně, podobnou službu nabízejí desítky VoIP operátorů, Skype, ICQ i různé internetové stránky, proč by to nezvládl mobilní operátor. Pravděpodobně vypracuje nabídku, kdy volání přes internet nabídne svým zákazníkům za výhodnější cenu, přinejmenším do vlastní sítě. Odlehčí tak mnohdy přetížené mobilní síti, pohodlně dopraví váš hovor datovými linkami co nejblíže k místu, kde se nachází volaný mobil, a teprve tam jej předá do mobilní sítě. Je samozřejmě možné, že určitou část internetového volání zahrne do svých tarifů, případně dá omezený počet minut každému uživateli zdarma.

Reklama