Vodafone Park: naučí vás posílat SMS z internetu zdarma

Reklama

Komunikační portál Vodafonu slouží všem jeho zákazníkům. Neslouží vyloženě pro zábavu, je tu pro pohodlnou synchronizaci kontaktů, odesílání zpráv a evidenci hovorů. Navíc operátor přidává zajímavé slevy na různé zboží.

Vodafone Park je portál operátora, který chce nabídnout využití mobilních služeb, ať už jde o posílání/příjem SMS/MMS, evidenci všech hovorů, uložení kontaktů z telefonu. Pokud tak někdy nebudete poblíž svého mobilu, nebo se vám nečekaně vybije, najděte počítač s internetem, zadejte www.vodafonepark.cz a přihlašte se do svého účtu. Pak si z Parku pošlete zprávy, přečtete ty nové, najdete uložené číslo. Služba funguje jen pro zákazníky Vodafonu, za její použití se nic neplatí. Naopak, z SMS brány Vodafone Parku můžete posílat dlouhé SMS a MMS do stejné sítě zdarma a všude jinam za 1,50 Kč, nehledě na váš aktuální tarif/předplacenku.

Vodafone Park nabízí veřejnou SMS bránu, o posílání SMS z webů operátorů jsme psali v minulém článku.

Do Vodafone Parku je třeba se registrovat. Můžete tak učinit jednorázově přes políčko se zadáním telefonního čísla, obratem dostanete v SMS kód, který zadáte a jste uvnitř. Pohodlnější je kliknutí na tlačítko s přihlášením přes Facebook, jde to také klasickou registrací s volbou přezdívky a heslem.

Prostředí Vodafone Parku je docela přehledné, funkce se nabízí na jednotlivých záložkách. Když pominu rušivější reklamní bannery, dá se v tom vyznat snadno. Záložka Brána umožní poslání SMS nebo MMS, je tu možnost přiložení fotky i naplánování času odeslání. Zadaného příjemce můžete uložit do seznamu, příjemci se automaticky nabízí z uložených kontaktů. Je tu možnost odeslání zprávy více příjemcům najednou.

Kontakty se do Parku dostanou buď přes počítač cestou importu kontaktů z Outlooku, funguje to také z Googlu. Kontakty si můžete uložit zcela nové, z mobilu je do Parku nahrajete přes aplikaci Kontakty v Parku. Ta umí sebrat kontakty z používaných aplikací (Skype apod.) a bezdrátově nahrát na server Vodafone Parku. Osobně jsem použil tuto možnost a probíhá bez komplikací. Kontakty se odsud dají nahrát do dalšího telefonu, seznam bohužel neumí třídit duplicity, musíte ručně.

Záložka Schránky ukládá všechny odeslané, přijaté SMS a MMS. Přímo odsud můžete na zprávy odepisovat, ukládat nové kontakty, mazat a exportovat do XLS pro Excel. Nechybí ani registr hovorů, opět odděleně pro příchozí/odchozí, jsou tu délky trvání hovorů, uložíte nové kontakty.

Záložka Osobní umožňuje uložení vybraných aplikací z katalogu. Aplikace pak na záložce visí jako aktivní widgety, v zásobě jich je 50. Jejich funkčnost mne moc nepřesvědčila k používání, obsah se nechtěl natáhnout jak pro Aukro, ČT4 ani server Bezrealitky.cz, taktak fungoval Anglicko-český slovník. Jelikož se Vodafone Park ohání verzí „beta“, tak se třeba někdy dočkám bezproblémového chodu.

Záložka Vodafone menu nabízí výběr slev a výhod, které můžete jako zákazník Vodafonu čerpat. Aktuálně tu vidím 20% slevu na představení Quasimodo, zajímavější je 20% sleva na jakýkoliv Nikon. Pokud se vám něco zalíbí, tlačítkem si do mobilu pošlete SMS kód na slevu, ten ukážete u pokladny nebo zadáte v e-shopu prodejce. Na poslední záložku Dovolená se nedá vůbec přesunout, další záložky si můžete přidat sami, na ně umístit zmíněné aplikace jako widgety.

Je použitelný?

Vodafone Park mne zaujal jednoduchou synchronizací kontaktů a pohodlným posíláním SMS, které do Vodafonu nic nestojí. Editor zpráv čerpá kontakty ze seznamu, takže netřeba si pamatovat nějaká čísla. Evidence veškerých zpráv a hovorů uvítají všichni uživatelé, kteří často mění nebo aspoň promazávají používané mobily. Ostatní funkce Parku mohou klidně zůstat nepovšimnuty, i když nějaká zajímavá sleva se třeba bude hodit.

Reklama