Vodafone plánuje rozšíření 3G a testuje HSPA+

Reklama

Vodafone chce i nadále rozšiřovat pokrytí signálem sítě třetí generace. V současné době (prosinec 2012) pokrývá 66 % populace a do konce března 2012 hodlá pokrýt šedesátku menších měst a obcí. Připomínám, že Vodafone buduje 3G síť vlastními silami, zatímco O2 a T-Mobile se rozhodli při pokrývání menších měst a obcí postupovat koordinovaně a své sítě vzájemně sdílet.

Současně zahájil Vodafone v Berouně pilotní testování technologie HSPA+, která do budoucna umožní majitelům patřičně vybavených telefonů (a zejména datových modemů) stahovat data až rychlostí 42 Mb/s.

Na rozdíl od T-Mobilu zatím nemá Vodafone HSPA+ spuštěné v celé 3G síti, nastavuje své vysílače postupně. Do budoucna s tím ale samozřejmě počítá a navíc se (oprávněně) chlubí tím, že u něj mohou nejvyšších rychlostí HSPA+ (aktuálně 21 Mb/s, do budoucna tedy 42 Mb/s) využívat všichni zákazníci bez ohledu na zvolený datový tarif.

Seznam obcí, u nichž se počítá s pokrytím v prvním čtvrtletí 2012: Červený Kostelec, Hronov, Nová Paka, Třešť, Libochovice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Terezín, Blatná, Dačice, Lelekovice, Milevsko, Opočno, Týn nad Vltavou, Týniště nad Orlicí, Bystřice nad Pernštejnem, Prachatice, Slavičín, Vimperk, Hrušovany u Brna, Brušperk, Rapotín, Vamberk, Rousínov, Boršice, Odry, Čelechovice na Hané, Rajec – Jestřebí, Bolatice, Postřelmov, Hlubočky, Pohořelice, Jedovnice, Dobrá, Tvrdonice, Ždírec nad Doubravou, Protivín, Velké Opatovice, Loštice, Velešín, Mistřice, Lanžhot, Němčice nad Hanou, České Velenice, Bludov, Kamenice nad Lipou, Valtice, Chvaletice, Brodek u Přerova, Moravský Beroun, Třemošnice, Černá Hora, Nivnice, Okříšky, Voleč, Kobylí, Vlčnov, Solnice, Hluboká nad Vltavou, Podivín, Velká Polom, Dolní Bojanovice, Nová Bystřice, Lišov, Čejkovice, Žirovnice.

 

Reklama