Vodafone podpoří na Vánoce samoživitele

Reklama

Nový chytrý telefon a předplacenou SIM kartu přednabitou na následujícího půl roku neomezeným voláním, SMS a 8 GB na každý měsíc dostane 250 dětí samoživitelů. Rodiny vybral Klub svobodných matek.

Peníze původně určené na pořízení vánočních dárků zákazníkům nebo obchodním partnerům, využije Vodafone pro dobrou věc – obdaruje 250 dětí rodičů samoživitelů, kteří patří k lidem nejvíce zasaženým současnou krizí.

Někteří z nich nemohou vzhledem k  pandemii pracovat, ať už kvůli povaze své práce, nebo proto, že musí pečovat o děti, které zůstaly řadu měsíců doma na distanční výuce. Řada z nich také bohužel ze stejných důvodů o práci přišla. Tyto rodiny řeší finanční potíže spojené s úhradou nájemného nebo nákupem základních potřeb a na telefon pro své dítě už zkrátka nedosáhnou. Ten je přitom v dnešní době pro děti, které musí být brzy samostatné, velmi užitečný.

Vodafone podporuje své zákazníky zasažené koronavirovou epidemií již od jara. Díky zaměstnanecké sbírce a dalším financím ze své Nadace Vodafone poskytl 80 seniorům tablety, připojení a kurz základních digitálních dovedností. Svou dlouhodobou podporu vzdělávání rozšířil o poskytnutí pevného internetového připojení zdarma na půl roku pro více než 800 rodin, které si ho nemohou dovolit.

Reklama