Vodafone podpořil vydání pohádek o kyberbezpečnosti

Reklama

Ve spolupráci s Národním úřadem pro kybernetickou a informační bezpečnost vydává Vodafone knihu Kyberpohádky, která má na známých příbězích naučit děti základy bezpečného chování v kybeprostoru.

Za knihou stojí Centrum kybernetické bezpečnosti, vydání podpořili Vodafone a NÚKIB. V knize najdete hned šest polotradičních příběhů: O Budulínkovi a vychytralé lišce a škodlivém kódu, O Smolíčkovi Pacholíčkovi a cizích návštěvnících v domácím počítači, O perníkové chaloupce, aneb rodiče se mají poslouchat, O nezbetných kůzlátkách, aneb jak vlk překonal zabezpečení domu, O Červené Karkulce a vychytralém vlkovi, Šípková Růženka a chytrý zámek.

Kniha je ke stažení na webu www.kyberpohadky.cz. Audioverzi namluvil herec Petr Stach, který působí například v divadlech Minor a Studio Dva a kterého mohou diváci znát i ze seriálu Případy 1. oddělení. Poslouchat pohádky může kdokoliv nejen na zmíněných webech, ale i na běžných podcastových kanálech pod názvem Kyberpohádky.

Dalším z cílů projektu je poskytnout knihu Kyberpohádek zdarma 1 000 mateřských škol. V listopadu a prosinci dojde k pilotnímu vyzkoušení Kyberpohádek v několika školkách, vlastní rozeslání knih je plánováno od ledna 2023. Souběžně vznikly také Metodické listy, které pomohou učitelům při seznamování dětí s problematikou kybernetické bezpečnosti.

Reklama