Vodafone podporuje mobilní aplikaci pro výzkum rakoviny nebo covidu

Reklama

Vodafone celosvětově podpořil aplikaci DreamLab, která využívá výpočetní výkon telefonů v době, kdy jejich majitelé spí, k vědeckým výpočtům. K tomu uvádí nový Pass for Good.

Mobilní aplikace DreamLab funguje na principu kolektivního výpočetního výkonu neboli „crowd computingu“. Každý uživatel chytrého mobilního telefonu je majitelem malého výkonného počítače, jehož výkon může v době svého spánku dát k dispozici. Aplikace nemá přístup k osobním údajům a lze ji stáhnout zdarma z Google Play či App Store.

Večer pak stačí mobil připojit k nabíječce, být na Wi-Fi či na datovém připojení a aktivovat aplikaci DreamLab. V ní si každý může vybrat, jaký vědecký projekt podpoří. Telefon si následně stáhne malý balíček úkolů z vědecké instituce, vypočítá je a výsledky odešle zpět výzkumnému týmu. Aplikace také uživatele informuje o postupu výzkumu a lze tak vidět, jakým přínosem byl on sám a jeho telefon.

Aplikaci DreamLab si může zdarma stáhnout a užívat kdokoliv, bez ohledu na telefonního operátora. Vodafone chce své zákazníky k zapojení do aplikace DreamLab motivovat tím, že data čerpaná touto aplikací nebudou odečítána ze základního datového balíčku. Zákazníci si mohou od 6. listopadu v samoobsluze zdarma aktivovat Vodafone Pass for Good a aplikace, které jsou prospěšné společnosti, tak mohou využívat, aniž by konzumovali data ze svého datového balíčku.

Toto datové zvýhodnění platí též pro aplikaci Bright Sky, která v Česku pomáhá při řešení domácího násilí už více než 1 500 uživatelům, a aplikaci Záchranka.

Reklama