Vodafone se pochlubil, jak díky své zelené síti a také rozvoji IoT služeb podporuje udržitelný rozvoj a ochranu životního prostředí.
Nejprve k zelené síti. Tu Vodafone spustil už v roce 2011, kdy se zavázal, že veškerá energie potřebná k napájení jeho sítě bude pocházet z obnovitelných zdrojů. To se mu podařilo splnit všude, kde je vlastním pánem. V místech, kde buduje vysílače v pronajatých prostorách, si často dodavatele energie nemůže vybrat. Aby tento nedostatek kompenzoval, vysadil v Česku půl milionu stromů.
Podle vlastní metodiky pak spočítal, že díky své podpoře IoT ušetřil jen v Česku tolik emisí oxidu uhličitého, že by to stačilo na nabití 1,5 miliardy smartphonů. Pokud nevěřícně kroutíte hlavou, jak může nějaké IoT čidlo omezit emise, představte si třeba parkování ve městě. Pokud řidič díky zmíněnému čidlu ví, kam má zajet, ušetří několik okruhů okolo celého bloku. Pokud město díky čidlům dlouhodobě sleduje naplněnost popelnic, může ušetřit pohonné hmoty popelářských vozů. A tak podobně.
Díky IoT lze ale také budovat chytré budovy, které mají nižší energetické nároky. Například pražská centrála Vodafone ušetří díky lepší regulaci asi 5-7 % energie ročně.