Vodafone pokračuje v posilování signálu 2G sítě

Reklama

Ani přes neustálý hon za větším pokrytím signálem 3G nezapomínají operátoři na starší 2G a 2,5G sítě. Vodafone pokračuje v obměně vysílačů za modernější, což povede ke zlepšení signálu vně i uvnitř budov.

Již na konci roku 2011 Vodafone pilotně vyměnil několik vysílačů v okolí Pardubic a Kolína. Starou techniku nahradily moderní BTS od firmy Huawei. Nyní v modernizaci své 2G (čisté GSM). 2,5G (GSM+GPRS) i 2,75G (GSM+EDGE) sítě pokračuje, do čtyř let chce provést modernizaci všech vysílačů a dokonce navýšit jejich počet o 10 %.

Díky modernizaci budou všechny vysílače schopné plně využít pásmo 900 MHz, což ve městech nad 20 tisíc obyvatel povede ke zlepšení signálu uvnitř budov a zlepší se pokrytí i ve vybraných venkovských lokalitách. Díky nové technologii Vodafone také zvýší kapacitu vysílačů pro signál EDGE a pokrytí populace České republiky tímto signálem tak rozšíří ze současných 95 % na 99,1 %.

Vodafone zároveň pokračuje v rozšiřování signálu 3G, jímž současné době pokrývá přes dvě třetiny české populace. Do konce března 2012 chce signálem 3G pokrýt dalších více než šedesát měst a obcí.

Reklama