Vodafone pokryl Prahu LTE a má 4 000 vysílačů

Reklama

Vodafone pokryl signálem sítě LTE celou Prahu. Díky tomu zvýšil pokrytí České republiky na 92 % populace a 83 % území. Oslavil také kulaté jubileum – čtyřtisící vysílač.

Vodafone po pokrytí stovek měst a obcí po celé ČR v srpnu dokončil zavádění LTE v Praze. LTE je tak dostupné již pro 92 % populace a pokrývá 83 % území České republiky. Spuštění LTE v Praze doprovázely také úpravy páteřní sítě, aby byla připravená na zvýšený datový provoz.

Více než milion obyvatel hlavního města České republiky tak má přístup k mobilní síti dosahující rychlostí stahování až 150 Mb/s a v případě LTE Advanced až 225 Mb/s. Mezi oblastmi s nejrychlejším LTE je Staroměstské náměstí a velká část Starého města, Václavské náměstí, velká část Holešovic a také Stodůlky, kde má Vodafone sídlo své centrály.

V Ostravě-Porubě spustil Vodafone svůj čtyřtisící LTE vysílač. Nejvíce dat v červenci tohoto roku proudilo přes základnové stanice v Teplicích, hned dva ze tří nejvytíženějších vysílačů Vodafone v republice se nacházejí v tomto lázeňském městě. Druhý nejvytíženější vysílač je v centru Brna.

Počátkem července pak hlavně kvůli Mezinárodnímu filmovému festivalu mezi nejaktivnější místa patřily také Karlovy Vary, kde Vodafone také nabízí LTE ve verzi LTE-Advanced. Velké objemy dat stahovali a odesílali zákazníci Vodafonu také v rekreačních oblastech. Pátý nejvytíženější vysílač Vodafonu byl v červenci na rozhledně Janov v Národním parku České Švýcarsko, a hned za ním vysílač u Máchova jezera.

Reklama