Aktualizováno: Vodafone řešil veliký výpadek sítě po celé ČR

Reklama

Vodafone na svém Facebooku informuje o momentálním omezení kapacity sítě. Podle ohlasů od zákazníků se jedná o spoustu měst po celé ČR. Také naše telefony nefungují a nepřijímají SMS. Jak jste na tom vy?

Vodafone na svém profilu na Facebooku vydal prohlášení: „Dobrý den, momentálně se někteří zákazníci mohou setkat s omezenou kapacitou sítě. Intenzivně pracujeme na nápravě. Hned jak budeme mít další informace, ozveme se. Všem zákazníkům, kterým to způsobuje komplikace, se velmi omlouváme.“

Zákazníci připojují zkušenosti, vypadá to, že nefungují sítě pro volání, příjem zpráv, datové přenosy v Brně, Havl. Brodě, Pardubicích, Praze – Smíchov, Ostravě, Opavě, Boskovicích a dalších městech. Musíme být trpěliví a počkat na nápravu.

Update 10:01 – asi po 40 minutách začaly chodit SMS, lze se dovolat na Vodafone čísla v Brně

Update 10:06 – rozjela se čísla v Třinci, v Praze po 2 hodinách také, dobré zprávy přicházejí z Vysočiny, Plzně, tak to vypadá, že Vodafone tento výpadek vyřešil.

Aktualizováno 10:51 – Vodafone oficiální prohlášení: Od 8:40 došlo ke snížení kapacity příchozích hovorů do sítě Vodafone. Mezi 9:00 a 9:50 příchozí hovory do naší sítě nefungovaly vůbec. Krátce před desátou se začala kapacita rychle obnovovat a po desáté hodině se již většina příchozích hovorů do naší sítě uskutečňovala.
Odchozí hovory do jiných sítí probíhají celou dobu bez komplikací. Zákazníci, kteří se mezi 8:40 a 9:50 přemístili na delší vzdálenost, mohli zaznamenat potíže i s datovými a SMS službami. Kapacitu sítě stále navyšujeme, zákazníci už by měli komplikace zaznamenat jen v minimální míře. Pokud u někoho přetrvávají, doporučujeme vypnout a zapnout telefon. Všem, kteří potíže zaznamenali, se velice omlouváme.

Reklama