Vodafone rozdává seniorům smartphony a školí jejich používání

Reklama

Zaměstnanci Vodafonu mezi sebou vybrali 164 956 Kč. Tuto částku Nadace Vodafone zdvojnásobila a za výsledek pořídila 80 smartphonů, které rozdá seniorům. Nezapomíná ani na školení.

Do firemní sbírky se zapojili zaměstnanci napříč celým Českem, od techniků, přes prodejce až po vedení společnosti. 308 dárců přispělo částkou 164 956 Kč. Tu Nadace Vodafone již tradičně zdvojnásobila a celkový obnos ve výši 329 912 Kč použije na zajištění chytrých telefonů, tabletů, připojení a kurzu digitálních vědomostí pro celkem 80 seniorů.

Jen darovat přístroj ale nestačí. I na to myslela firemní sbírka. Seniorům proto poskytne nejen připojení, ale nabídne i úvodní školení, jehož obsahem bude mimo jiné to, jak telefon ovládat a jak se spojit s rodinou.

Kromě darování 80 přístrojů, na jejichž pořízení přispěli zaměstnanci Vodafonu, vyzývá společnost k pomoci také širokou veřejnost. Až do konce ledna je možné ve všech prodejnách Vodafonu darovat nepoužívaný, ale stále funkční chytrý telefon pro osamělé seniory. Není nutné, aby měl kompletní příslušenství. Nabíječku a případně další doplňky dodá Nadace Vodafone. Telefony následně poputují k seniorům.

Reklama