Vodafone rozdělí 1,5 milionu na vývoj nových aplikací

Reklama

Nadace Vodafone rozjíždí další ročník startupového programu Laboratoř. Z něj v minulosti vzešly aplikace, jako je Záchranka nebo Rekola. Letošní ročník bude v mnoha ohledech naposledy výjimečný.

Na začátku je osm výjezdů do regionů, na kterých může kdokoliv konzultovat svoje nápady s manažery programu Laboratoř. Regionální setkání se konají v následujících termínech: Ústí nad Labem (ICUK, 30. 1.), Liberec (Lipo.ink, 4. 2.), Karlovy Vary (14. 2.), Plzeň (BIC, 20. 2.), Hradec Králové (27. 2.), Ostrava (6. 3.), Zlín (14. 3.) a Brno (21. 3.). Aktuální místa konání budou zveřejněna na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Linkedin).

Během devítiměsíčního programu pak nestátní neziskové organizace, sociální podnikatelé nebo jednotlivci či neformální týmy vytvoří finanční i projektový plán, vyvinou a otestují produkt a uvedou ho na trh. To vše za pomoci odborníků akceleračního programu Laboratoř.

Na konci bude deset vítězných týmů, které získají prémii 150 000 Kč. Cílem je vyvinout produkt pro minimálně 1 000 uživatelů, který zlepší, zjednoduší nebo zkvalitní jejich život.

Program je spolufinancovaný z Evropského sociálního fondu, který v roce 2020 skončí. Letošní ročník je tak poslední, který má finanční podporu EU. A i když chce Vodafone v projektu pokračovat i poté, zatím není jisté, v jaké podobě a jakém rozsahu se to podaří.

Reklama