Vodafone rozšíří rychlé HSPA do 44 měst

Reklama

Vodafone v současné době instaluje vysílače technologie HSPA+ 42 ve 40 městech České republiky. Od 5. října tyto rychlé datové přenosy spustí, takže pokud máte patřičně vybavený mobil, budete moci stahovat reálnými rychlostmi třeba 30 Mb/s. Seznam měst uvnitř.

Vodafone v současné době instaluje na vysílače ve 44 městech 3G technologii HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps. Zatímco dosavadní technologie sítí třetí generace umožňuje dosahovat teoretických rychlostí až 21 Mb/s, nová generace je dvojnásobně rychlejší.

V běžných podmínkách dosáhnete rychlosti kolem 30 Mb/s, teoretické maximum je tedy 42 Mb/s. Služby datového připojení v této kvalitě mohou zákazníci Vodafonu využívat od 5. října.

Kromě instalace nových technologií posílí Vodafone kapacitu sítě, takže i v případě, že nemáte HSPA+42 telefon, užijete si s nejvyšší pravděpodobností rychlejších datových přenosů.

Technologii HSPA+ Dual Carrier 42 Mbps Vodafone spustil v testovacím provozu již v lednu v Berouně a v červenci v Karlových Varech. Testování bylo úspěšné, proto se Vodafone rozhodl tuto technologii rozšířit na další místa.

V současné době pokrývá Vodafone síti třetí generace více než 70 % populace, nejvyšší rychlosti v rámci technologie HSPA+ DC mohou u Vodafonu využívat všichni zákazníci bez ohledu na výši tarifu.

A nyní již slibovaný seznam měst:

Brno
Česka Lípa
České Budějovice
Děčín
Františkovy Lázně
Hluboká nad Vltavou
Hradec Králové
Cheb
Chodov
Chrudim
Jablonec nad Nisou
Jeseník
Jindřichův Hradec
Kadaň
Karlovy Vary
Klatovy
Kroměříž
Kuřim
Kutná Hora
Liberec
Litoměřice
Litvínov
Louny
Luhačovice
Mariánské Lázně
Mělník
Mladá Boleslav
Most
Neratovice
Olomouc
Ostrava
Otrokovice
Pardubice
Pec pod Sněžkou
Plzeň
Poděbrady
Praha
Přerov
Příbram
Slaný
Špindlerův Mlýn
Teplice
Ústí nad Labem
Zlín

Reklama